Spor
Giriş Tarihi : 24-12-2020 14:07   Güncelleme : 27-12-2020 06:15

Rıdvan Dilmen: Net kırmızı kart ama hakem Gustavo'yu atamadı

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, üst üste 3 kırmızı kartın çıktığı ve Fenerbahçe'nin 4-1 kazandığı Medipol Başakşehir maçını ve karşılaşmanın hakemi Bahattin Şimşek'in kararlarını yorumladı.

Rıdvan Dilmen: Net kırmızı kart ama hakem Gustavo'yu atamadı

NTV’de yayınlanan Yüzde Yüz Futbol programında Fenerbahçe-Başakşehir maçını değerlendiren spor yorumcusu Rıdvan  Dilmen. hakeme dair açıklamalarda bulundu.

İşte Dilmen'in açıklamaları...

Fenerbahçe'de espri konusu olmuş, kaleye gelen ilk top gol oluyor. Maça 1-0 mağlubiyetle başlayacak şekilde taktik kurulması lazım.

"Başakşehir antrenman maçı gibi oynuyor"

Sürpriz oyuncu Nazım ile gelen hayati bir gol. Caner ile Novak dönüşümlü arkalı önlü oynuyor. Ademi ile başlandı. 4-4-2 ile oynamasını asla beklemem. İki takım da sürpriz 11'le çıktılar. Fenerbahçe'nin hocası olsam, bu 4-2-4 gibi taktiği takımların yüzde 90'ına uygularım, böyle bir çılgınlık yaparım ama Başakşehir'e karşı yapmam. Başakşehir antrenman maçı gibi oynuyor. Mert Hakan ve kartlı Gustavo orta sahada. İlk yarıdaki skor Fenerbahçe için kötü bir sonuç değil. Fenerbahçe'nin yapması gereken orta sahaya bir oyuncu alması.

"Niyet okuyamam ama Gustavo Noel'e gitmesin"

Gustavo’nun pozisyonu kırmızı kart. Kurallar gereği yaralayıcı bir hareket. Niyet okuyamam ama Gustavo Noel'e gitmesin, ikinci sarı kart için bayağı uğraşıyor.

"Fenerbahçe rekora doğru gidiyor, bu yıl 7'nci defa 1-0 geriye düştü"

Oyuncu grubunun mücadelesine, özellikle ikinci yarı için saygısızlık yapamam ve Fenerbahçeli olarak da mutlu olurum skora, ama buruğum. Fenerbahçe’nin son derece eksik kadrosu var, karşısında son şampiyon ama eksikleri var.

Fenerbahçe’nin bu yıl enteresan bir özelliği var, rekora doğru gidiyorlar. 7'nci defa 1-0 geriye düştü. Gelen ilk topta sakarlık oluyor, bir şey oluyor. Trabzonspor maçını, bu maçı çeviren oyunculara saygı duyuyorum.

"Gustavo'nun pozisyonu net kırmızı kart ama hakem oyundan atamadı"

Hakem bugün maçı Başakşehir’den aldı, Fenerbahçe'ye verdi.

Gustavo'nun pozisyonu net kırmızı kart... 0-0 giden bir oyunda hakem daha geride oynanacak 80 küsur dakika varken, Fenerbahçe'nin en güçlüsü Gustavo'yu atamadı.