Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 11-03-2021 00:25   Güncelleme : 15-03-2021 23:20

Rasim Öztekin'in kızı cenaze töreninde gözyaşlarına boğuldu

Kalp krizi sonrası kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rasim Öztekin için Ses Tiyatrosu'nda tören düzenlendi. Usta oyuncu, törenin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

Rasim Öztekin'in kızı cenaze töreninde gözyaşlarına boğuldu

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Rasim Öztekin, pazar günü öğle saatlerinde fenalaşarak hastaneye kaldırılmıştı.

Kalbi duran sanatçı, yapılan müdahaleler sonrasında hayata döndürülmüş ve yoğun bakıma alınmıştı.

Doktorlar, durumunun ciddi, hayati tehlikesinin olduğunu söylemişti.

Pazartesi günü hayatını kaybetmişti

Pazartesi günü usta oyuncudan acı haber geldi. 62 yaşında yaşama veda eden Rasim Öztekin bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Öztekin’in Türk bayrağına sarılı ve üzerine Galatasaray bayrağı da konulan tabutu, önce mezun olduğu Galatasaray Lisesi’ne getirildi.

Buradaki törenin ardından cenaze, Öztekin’in profesyonel tiyatro hayatına başladığı Ses Tiyatrosu önünde cenaze aracından indirildi.

Oyuncu dostları da törene katıldı

Tören mangası usta oyuncunun tabutuna omuz vererek, tiyatro sahnesine getirdi.

Ailesi, sevenleri ve sanat camiasından çok sayıda kişi, usta oyuncu için son görevlerini yapmak üzere tiyatro salonuna geldi.

Törene katılanlar arasında  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Okan Bayülgen, Şevket Çoruh, Şoray Uzun, Derya Baykal da vardı.

Eşi Esra Kazancıbaşı: "Herkesin ağabey dediği bir insandı"

Eşi Esra Kazancıbaşı da, "Sözün tükendiği yerdeyiz. Ne söyleyebiliriz ki. Sadece şunu söylemek istiyorum. Toplumun tüm kesimlerini biriktiren, herkesin ağabey dediği bir insandı. Büyük kayıp. Onun değerlerinin aslında toplumun tüm kesimine yayılmasını belki de bu vesile ile söylememiz iyi olur. Her insana nasip olmaz, herkesin ağabey dediği bir insan olmak" ifadelerini kullandı.

Kızı Pelin Öztekin: "Ustam olduğu için babama çok teşekkür ediyorum"

Babasına veda eden oyuncu Pelin Öztekin de, "Babama çok teşekkür etmek istiyorum. Benim ilk aşkım olduğu için. Ustam olduğu için. Bana her şeyi öğrettiği için. Evet o bütün saydığı ustalardan öğrendi. Onların yanında benim de yetişmemi sağladı. Ben burada büyüdüm. Bu sahnede onu izleyerek büyüdüm. Bu sahneye böyle çıkmak istemezdim ama 'bak baba, birlikte aynı sahnedeyiz'. Onu çok seviyorum" dedikten sonra gözyaşlarına boğuldu.

Cenazesi tiyatrodan alkışlarla çıkarıldı

Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen törenin ardından usta oyuncunun cenazesi alkışlarla buradan çıkarıldı.

Öztekin için saat 15.00'te Zincirlikuyu Camii'nde cenaze namazı kılındı.

Daha sonra Öztekin'in cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedildi.