Ekonomi
Giriş Tarihi : 03-04-2020 00:09   Güncelleme : 06-04-2020 02:39

PTT'lerde 1000 TL'lik yardım kuyruğu! Valiler harekete geçti

Çok sayıda ilin valisi, 1000 TL'lik yardım ödemeleri için vatandaşlara PTT'ye gitmemeleri çağrısında bulundu.

PTT'lerde 1000 TL'lik yardım kuyruğu! Valiler harekete geçti

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak olan 1000 liralık yardımın, yarından itibaren evlerde teslim edileceğini duyurdu.

İSTANBUL VALİSİ YERLİKAYA: "PTT'YE GİTMEYE GEREK YOK"

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi' ile duyurduğu, koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere 1000 lira nakit sosyal yardımı, yarın 10.00'dan itibaren ailelerimize evlerinde teslim edeceğiz. PTT'ye gitmeye gerek yok" ifadelerini kullandı.

ANKARA VALİSİ ŞAHİN: "YARINDAN İTİBAREN ADRESLERE TESLİM EDİLECEK"

Ankara Valisi Vasip Şahin de, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan 1000'er liralık yardımların yarından itibaren hak sahiplerinin adreslerine teslim edileceğini bildirdi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Şahin, şunları kaydetti:

"Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından yapılan 1000 liralık yardımlar, yarından itibaren kaymakamlıklar tarafından vatandaşlarımıza adreslerinde teslim edilecektir. Vatandaşlarımızın PTT şubelerine gitmelerine gerek yoktur."

BURSA VALİLİĞİ: "PTT GÖREVLİLERİ, BEKÇİLER VE KOLLUK BİRİMLERİ MUTEMET OLARAK GÖREVLENDİRİLECEK"

Bursa'da, ihtiyaç sahiplerine nakdi destek ödemesi PTT dağıtıcıları, bekçiler ve kolluk birimleri vasıtasıyla kendi ikametlerinde yapılacak.

Bursa Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun toplantısında, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara yapılacak nakdi ödemelerin yarın saat 10.00'dan itibaren PTT dağıtıcıları, bekçiler ve kolluk birimleri vasıtasıyla ikametlerinde yapılması kararlaştırıldı.

Uygulamanın ilçelerde etkin uygulanabilmesi için yardım yapılacak kişilerin adres bilgilerine göre emniyet, jandarma ve PTT görevlileri arasında dağıtım yapılması gerektiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Dağıtımda görev alacak kolluk görevlileri, bekçiler ve PTT görevlilerin belirlenerek mutemet olarak görevlendirmelerinin yapılmasına ve hak sahiplerine ikametlerinde yapılacak ödemelerin kaymakamlıklarca oluşturulacak ekiplerin mutemetliği yoluyla yapılmasına karar verilmiştir."

Ayrıca Vefa Sosyal Destek Grubu'nda görevli olanların bu kapsamda görevlendirilmemesine karar verildi.

HATAY VALİLİĞİ: "PTT ŞUBELERİNDEKİ YOĞUNLUK NEDENİYLE SOSYAL MESAFE KORUNAMIYOR"

Hatay'da, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde verilen hane başı 1000 liranın PTT şubeleri önündeki yoğunluk nedeniyle evlere teslim edileceği duyuruldu.

Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada, sözkonusu yardımın 1 Nisan itibarıyla PTT aracılığıyla vatandaşlara ulaştırıldığı hatırlatıldı.

PTT şubelerinde yaşanan yoğunluk dolayısıyla sosyal mesafenin korunamadığı belirtilen açıklamada, "Bu özel döneme ait sosyal mesafenin korunamaması sağlık için risk oluşturacağı kanaatine varıldığından, ödemelerin 3 Nisan tarihi itibariyle PTT dağıtıcıları, bekçiler ve kolluk kuvvetleri aracılığıyla kendi ikametlerinde yapılacaktır" ifadesine yer verildi.

DİYARBAKIR VALİSİ GÜZELOĞLU: "EVLERİNİZDE BEKLEYİN"

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamındaki destek ödemelerinin hak sahiplerine evlerinde yapılacağını duyurdu. 

Vali Güzeloğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca ihtiyaç sahibi ailelere ödenen 1000'er liralık nakdi yardımın evlerine ulaştırılacağını, bu nedenle PTT şubelerine gitmeyerek evlerinde beklemeleri gerektiğini aktardı.

KAYSERİ VE SİVAS VALİLİKLERİ: "CİDDİ RİSK OLUŞTURUYOR"

Kayseri ve Sivas'ta, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında verilen hane başı 1000 liralık destek, PTT şubelerinde yoğunluk oluşmaması için evlerde teslim edilecek.

Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklamada, sözkonusu yardımın 1 Nisan itibarıyla PTT aracılığıyla vatandaşlara dağıtılmaya başlandığı hatırlatıldı.

PTT şubelerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle ödemelerin yarından itibaren evlerde yapılacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"1 Nisan'dan itibaren dağıtılmaya başlanan hane başı 1000 lira tutarındaki ödemelere ilişkin, vatandaşlarımızın aynı anda PTT şubelerine gitmesi nedeniyle yoğunluk oluşmaması ve bu özel döneme ait yakın temas içinde bekleme görüntülerinin meydana gelmemesi, bulaşıcılığı hızlı ve yüksek olan koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamda vatandaşlarımız açısından ciddi risk oluşmaması için ödemeler, vatandaşlarımıza yarından itibaren PTT dağıtıcıları, bekçiler ve kolluk kuvvetleri aracılığıyla ikametlerinde yapılacaktır."

Sivas Valisi Salih Ayhan da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bakanlığımız tarafından sosyal destek kapsamında ilimizde dağıtımına başlanan hane başı 1000 liranın, yarından itibaren vatandaşlarımızın evlerine ulaştırılması sağlanacaktır. Hemşehrilerimizin PTT şubelerine gitmemelerini, evlerinde beklemelerini rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

SİİRT'TE DAĞITIMI VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU YAPACAK

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca ihtiyaç sahibi ailelere ödenen 1000'er liralık nakdi yardımlar, Siirt'te Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığıyla evlere gidilip teslim edilecek.

Valilikten yapılan açıklamada, Bakanlıkça yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle kentteki 6631 aileye 1000'er liralık nakdi yardımların ödenmesine başlandığı bildirildi.

Valilikçe alınan tedbirler kapsamında, PTT şubesi ve kamu bankalarının ATM'lerinin önünde oluşan yoğunluktan dolayı ödemelerin ekipler tarafından evlere ulaştırılacağı ifade edilen açıklamada, nakdi yardımın Vefa Sosyal Destek Grubu'nca vatandaşların adreslerine ulaştıracağı aktarıldı.

Açıklamada, vatandaşların PTT şubeleri ile kamu bankalarına başvuru yapmamaları da istendi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
webmaster forum