Gündem
Giriş Tarihi : 26-04-2021 00:49   Güncelleme : 29-04-2021 02:43

Prof. Dr. Alpay Azap, Bilim Kurulu'ndan aylar önce istifa etmiş

Uzun süredir medyada görünmeyen ve açıklama yapmayan Prof. Dr. Alpay Azap'ın, ekim ayından bu yana Bilim Kurulu toplantılarına katılmadığı ve istifa ettiği öğrenildi.

Prof. Dr. Alpay Azap, Bilim Kurulu'ndan aylar önce istifa etmiş

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji öğretim üyesi olan Prof. Dr. Alpay Azap, Koronavirüs Bilim Kurulu'ndan istifa ettiği yönündeki iddiaları doğrularken, gerekçesini şöyle açıkladı:

Faydalı olmadığımı düşündüm. Yükselen ikinci dalga, hastaneden kafamı çıkarmama izin vermiyordu. Enerjimi hastalara, bilimsel araştırmalara ve derneğe ayırmaya karar verdim.

"Yükselen ikinci dalga hastaneden çıkmama izin vermiyordu"

Faydalı olamadığımı düşündüğüm ekim ayından beri toplantılara katılamıyorum. Zaten yükselen ikinci dalga hastaneden kafamı çıkarmama izin vermiyordu. Sonrasında da sınırlı enerjimi hastalara, bilimsel araştırmalara ve derneğe ayırmaya karar verdim. Basından da uzak durup işimi yapmaya çalıştım.

Basın mensupları durumu biliyormuş

Beni arayan, yayına davet eden basın mensuplarının çoğuna da durumu anlattım. Bir haber değeri görmedikleri için olsa gerek, duyurmadılar. Dün yine bir davet için arayan Yavuz Oğhan'a durumu anlatınca, o haber değeri gördü bunda. Sonuç olarak ayrılmam yeni değil aslında.