Gündem
Giriş Tarihi : 19-09-2021 23:08   Güncelleme : 19-09-2021 23:08

Prof. Celal Şengör'e taciz soruşturması

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, Prof. Dr. Celal Şengör hakkında idari soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Prof. Celal Şengör'e taciz soruşturması

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör'ün sosyal medyada paylaşılan ve bir kadın öğrencisini taciz ettiğini anlattığı video tepki çekmişti.

Videoda Şengör, "Yanımda duruyor. O kadar kızdırdı ki Saniye'nin eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım. Bu, dehşete düştü. Baktım böyle bakıyor bana. 'Bana bak' dedim, 'baban bunu yaptı mı' dedim. 'Babam bile böyle bir şey yapmadı' dedi. 'Hah' dedim, 'eksik kalmış, şimdi tamamlandı'" ifadelerini kullanmıştı.

İTÜ: "Kamuoyunu sabırlı olmaya davet ediyoruz"

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörlüğü, öğrencisini taciz ettiği ortaya çıkan Prof. Dr. Celal Şengör hakkında idari soruşturma başlattığını açıkladı.

İTÜ'nün sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, soruşturma sürecinin devam ettiği belirtilirken, kamuoyuna 'sabırlı' olma çağrısı yapıldı.

Açıklamada, "Taraflardan birinin mağdur olması ve korunması gereken özel hayatı nedeniyle idari soruşturma sonuçlanıncaya kadar kamuoyunu sabırlı olmaya davet ediyoruz. Olayın cezai yönü savcılık incelemesinde olup, hukukun üstünlüğüne olan inancımız tamdır" denildi.

İşte o açıklama: