Gündem
Giriş Tarihi : 12-11-2021 03:15   Güncelleme : 17-11-2021 02:13

Polis Özel Harekât timleri, dualar eşliğinde Suriye'ye gönderildi

Tunceli Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Polis Özel Harekât timleri, görev yapmak üzere, dualar eşliğinde Suriye'ye gönderildi.

Polis Özel Harekât timleri, dualar eşliğinde Suriye'ye gönderildi

TSK'nın düzenlediği harekâtlarla Suriye'de bazı bölgelerde görev alacak olan Tunceli Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Polis Özel Harekât (PÖH) timleri için uğurlama töreni düzenlendi.

Törene, Vali Mehmet Ali Özkan'ın yanı sıra, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nurettin Alkan, Cumhuriyet Başsavcısı Enver Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Tolga Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Durali Ceylan ve polis memurlarının yakınları katıldı.

Vali Özkan: "Oradaki mazlumlar ve masumlar, gözlerinin ışığı ile sizleri bekliyor"

Törende konuşan Vali Mehmet Ali Özkan, şu ifadeleri kullandı:

Türk milletinin yiğitleri, kahramanları yolunuz açık olsun. Kahramanlar, ülkemizi, milletimizi, bayrağımızı ve de masumu savunmak üzere vatan topraklarının dışına gidiyorsunuz. Oralar bize yabancı topraklar, oradaki insanlar bizden uzak insanlar değil. Oradaki mazlumlar ve masumlar, garibanlar gözlerinin ışığı ile sizleri bekliyor. Sizler milletimizi, devletimizi, şanlı al bayrağımızı oraya götüreceksiniz. Orada sadece bileğinizin gücü, yüreğinizdeki cesaretle değil, ahlakınızla da bu yüce milleti temsil edeceksiniz. Rabbim ayağınıza taş değdirmesin. Rabbim bileğinizden gücü, yüreğinizden cesareti, gönlünüzden merhameti eksik eylemesin. Rabbim, gidip yapacağınız bu görevde yüce milletimize, devletimize ve al bayrağımıza karşı sizleri mahcup eylemesin. Yolunuz açık, göreviniz kutlu olsun.

Törenin ardından Polis Özel Hareket timleri, dualar eşliğinde gönderildi.