Gündem
Giriş Tarihi : 22-07-2020 01:04   Güncelleme : 24-07-2020 21:24

Pınar Gültekin'i katleden cani tutuklandı

Muğla'nın Ula ilçesinde 5 gün önce kaybolan ve cesedi ormanlık alanda bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i katleden cani Cemal Metin Avcı, "canavarca hisle öldürmek" suçundan tutuklandı.

Pınar Gültekin'i katleden cani tutuklandı

Muğla'nın Ula ilçesinde 5 gün önce kaybolan ve cesedi ormanlık alanda bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i öldürdüğünü jandarmada itiraf eden Cemal Metin Avcı, işlemlerinin ardından, geniş güvenlik önlemleri kapsamında adliyeye sevk edildi.

Zanlı, "canavarca hisle öldürmek" suçundan tutuklandı.

MUĞLA KADIN PLATFORMU: "YASTA DEĞİL, İSYANDAYIZ"

Öte yandan, Muğla Kadın Platformu üyeleri, Pınar Gültekin'in öldürülmesini, basın açıklaması ve yürüyüş yaparak protesto etti.

Menteşe ilçesinde, "Pınar Gültekin için sokaktayız, isyandayız" sloganıyla Sınırsızlık Meydanı'nda bir araya gelen kadınlar, 'Sessiz kalmıyoruz', 'Yasta değil, isyandayız', 'Kadın katliamlarını durduracağız' yazılı dövizlerle Muğla Adliye Sarayına yürümek istedi.

Polisin Atatürk Stadı'na kadar yürümelerine izin verdiği kadınlar, slogan atarak ve düdük çalarak yine Sınırsızlık Meydanı'nda yürüyüşlerini sonlandırdı.

PINAR'IN YAKIN ARKADAŞI: "MARUZ KALDIĞIMIZ ŞİDDET, TESADÜF, KAZA YA DA NAMUSLA ÖZDEŞLEŞTİRİLECEK BİR DURUM DEĞİL"

Muğla Kadın Platformu adına basın açıklamasını yapan Pınar Gültekin'in yakın arkadaşı Selin Bileği, günde neredeyse 3 kadının katledildiğini belirtti.

Muğla'daki kadınların ve kadın öğrencilerin maruz kaldıkları şiddetin tesadüf, kaza, namusla özdeşleştirilecek ya da 'Cinnet geçirdim öldürdüm' denilecek bir durum olmadığını vurgulayan Bileği, "Bizler daha birkaç ay önce Pınar'ın yürüdüğü sokaklarda aynı güvencesiz kanunlar altında baskılanan kadınlarız" dedi.

16 TEMMUZ'DAN BERİ KENDİSİNDEN HABER ALINAMAMIŞTI

Akyaka Mahallesi'nde tek başına yaşayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin (27), 16 Temmuz'da Menteşe ilçesindeki alışveriş merkezine gitmek için evinden ayrılmış, aynı gün ablası Sibel Gültekin ile telefonla görüştükten sonra bir daha kendisinden haber alınamamıştı.

Ailesi, genç kız için Akyaka Jandarma Komutanlığı'na kayıp ihbarında bulunmuştu.