Gündem
Giriş Tarihi : 10-01-2022 03:44   Güncelleme : 14-01-2022 03:14

Pervin Buldan: HDP, öyle kolay kapatılacak bir parti değil

Kocaeli'ndeki mitingde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Biz, kapatma davasının savunmasını onlara değil, sizlere vereceğiz, alanlarda, meydanlarda vereceğiz. HDP, öyle kolay yutulacak bir lokma değildir, HDP kolay kapatılacak bir parti değildir" dedi.

Pervin Buldan: HDP, öyle kolay kapatılacak bir parti değil

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Mevlana Kapalı Pazar Alanı'nda miting düzenledi.

Burada bir konuşma yapan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, haklarında ne kadar soruşturma başlatılsa da haktan yana taviz vermeyeceklerini ve boyun eğmeyeceklerini söyledi.

HDP hakkında Kobani ve parti kapatma davalarının başlatıldığını anımsatan Buldan, suçlarının, mazlumun yanında yer almaları olduğunu dile getirdi.

"Kapatma davasının savunmasını sizlere vereceğiz"

Buldan, "Şunu ifade etmek isterim ki, biz HDP kapatma davasının savunmasını onlara değil, sizlere vereceğiz, alanlarda, meydanlarda vereceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. HDP, öyle kolay yutulacak bir lokma değildir, HDP kolay kapatılacak bir parti değildir" dedi.

HDP'nin, ülkenin yüz akı olduğunu dile getiren Buldan, barışı isteyen, demokrasiyi, adaleti, hakkı savunan yegâne parti olduklarını kaydetti.

Buldan, vatandaşların, sandıkların kurulacağı günü beklediğini belirterek, "Yeni bir yaşamı, ortak geleceği mutlaka Türkiye halklarıyla birlikte kuracağız" diye konuştu.

"Sandıklara sahip çıkacağız"

HDP'nin iktidara aday parti olduğunu, sandıklarına sahip çıkacaklarını, şimdiden bunun çalışmasını yaptıklarını vurgulayan Buldan, erken seçim çağrısı yaparken, TBMM'ye ortak önergeyle gitmeyi düşündüklerini, bu önergenin muhalefet partilerinin tamamının ortak önergesi olacağını dile getirdi.

Miting, verilen konserin ardından sona erdi.