Dizi
Giriş Tarihi : 20-01-2021 03:14   Güncelleme : 24-01-2021 06:52

Peaky Blinders'ın 6. sezon çekimlerine başlandı

6. sezon çekimlerine başlanan Peaky Blinders yeni sezonla birlikte ekranlara veda edecek, ancak dizinin yaratıcısı Steven Knight'ın açıklamasına göre hikâye farklı bir formatta devam edecek.

Peaky Blinders'ın 6. sezon çekimlerine başlandı

Steven Knight‘ın yaratıcısı olduğu, 2013 yılında BBC’de yayınlanmaya başlanan ve kısa sürede geniş izleyici kitlesine ulaşarak BBC'nin en başarılı dizilerinden biri olan Peaky Blinders'ın 6. sezonu aynı zamanda dizinin son sezonu olacak.

"Hikâye başka bir formatta devam edecek"

Filmloverss sitesinin aktardığına göre, dizinin yaratıcısı Steven Knight, Peaky Blinders’ın 6. sezonuyla ekranlara veda edeceğini belirterek, "Bunun bugüne kadarki en iyi sezonumuz olacağına ve muhteşem hayranlarımızın çok seveceğine inanıyoruz. TV dizisi sona erecek olsa da, hikâye başka bir formatta devam edecek" dedi.

Steven Knight’ın bu açıklaması Peaky Blinders’ın ekranlara veda ettikten sonra yolculuğuna beyazperdede devam edebileceğini düşündürürken, konuya ilişkin herhangi bir detay paylaşılmadı.

Dizinin 6. sezonuna yeni oyuncu

Dizinin 6. sezonunda Cillian Murphy‘nin yanı sıra Paul Anderson, Helen McCrory, Sophie Rundle, Finn Cole, Kate Phillips, Natasha O’Keeffe ve Harry Kirton gibi isimler de önceki sezonlardaki rolleriyle geri dönecek.

Öte yandan 5. sezonda diziye dahil olan Sam Claflin ve Anya Taylor-Joy‘un da 6. sezonda da rol almaları bekleniyor.

Yeni sezonda oyuncu kadrosuna dahil olacak isimlerin başında ise This Is England ve Boardwalk Empire gibi yapımlarla tanınan Stephen Graham geliyor.