Gündem
Giriş Tarihi : 12-02-2021 01:00   Güncelleme : 14-02-2021 19:57

Özgecan'sız 6 yıl... Annesinden çağrı: 'Kadına şiddet son bulsun'

Mersin'de bindiği minibüste katledilen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, ölümünün 6'ncı yıldönümünde mezarı başında anıldı. Gazetecilere açıklama yapan anne Songül Aslan, "Bütün kadınlarımıza Allah yardım etsin. Kadına şiddet son bulsun" dedi.

Özgecan'sız 6 yıl... Annesinden çağrı: 'Kadına şiddet son bulsun'

Mersin'in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015'te okulundan evine dönmek için bindiği minibüste Suphi Altındöken isimli cani tarafından öldürülen Çağ Üniversitesi öğrencisi 19 yaşındaki Özgecan Aslan, mezarı başında anıldı.

Anne Songül Aslan, baba Mehmet Aslan ve akrabaları başta olmak üzere birçok Mersinli, Özgecan'ın Mersin Akbelen Şehir Mezarlığı'ndaki mezarına gelerek Aslan’ı andı.

Baba Mehmet Aslan: "Psikiyatri ve psikolog destekleriyle ayaktayız"

Gazetecilere yaptığı açıklamada, çok üzgün bir 6 yıl geçirdiklerini söyleyen baba Mehmet Aslan, "Psikiyatri ve psikolog destekleriyle ayaktayız. Özgemi 6 yıldır unutmayan, kabri başında gelip dualarını esirgemeyen, amin diyen herkese teşekkür ediyorum. Herkesten Allah razı olsun. Memleketimiz ve bütün dünya, kadına gösterilen şiddetle maalesef çok uzun yıllardır mücadeleyle geçiyor. Kadına şiddet hiçbir zaman kader değil. Cumhurbaşkanımızın da dile getirdiği gibi 'kadına şiddet insanlığa ihanettir'. Şimdiye kadar öldürülmüş, katledilmiş, incitilmiş bütün kadınlarımızın, kızlarımızın ruhları şâd, mekânları cennet olsun. Allah, annelerine, babalarına, sevdiklerine sabır versin" dedi.

Anne Songül Aslan: "Bütün kadınlarımıza Allah yardım etsin"

Anne Songül Aslan ise, gözyaşları içinde çok üzgün olduklarını belirterek, "Unutamıyoruz. Hep acılıyız. Özgem bunu hak etmedi. Bütün kadınlarımıza Allah yardım etsin. Kadına şiddet son bulsun. Özgemin hiçbir suçu, günahı yoktu. Saf, masum kızım evine geliyordu sadece. Kadın şiddeti son bulsun" diye konuştu.