Eğitim
Giriş Tarihi : 23-09-2021 02:35   Güncelleme : 29-09-2021 04:17

Okullarda son durum! Bilim Kurulu kararını verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu, eğitimin gidişatıyla ilgili kararını verdi.

Okullarda son durum! Bilim Kurulu kararını verdi

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı.

Toplantının ardından eğitim ile ilgili yazılı bir basın açıklaması paylaşan Bakan Koca, sosyal medya hesabında şunları söyledi:

  • Bilim Kurulu: "Aşının yaygınlaşması ile birlikte artık üniversiteler dahil okulların en son kapanan değil, asla kapanmayan kurumlar olması konusunda ısrarlıyız."

"Tüm alternatiflerin uygulanması konusunda kararlıyız"

Okullarda salgın seyri açısından yakın takip yapıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bilim Kurulumuz yaygın aşılamadan önce en son kapananın tüm derecelerde okullar olmasını en erken açılanın ise yine okullar olmasını ısrarla belirtmişti. Aşının yaygınlaşması ile birlikte artık okulların en son kapanan değil, asla kapanmayan kurumlar olması konusunda ısrarlıdır.

Eğitim sürelerinin günlere dağılımı, sınıfların ikili ya da üçlü öğretime geçmesi, ders sürelerinin azaltılması, gerekirse hafta sonları da eğitim yapılması dahil tüm alternatiflerin uygulanması konusunda kararlıdır.

Gebelerimizin hastalığa yakalanmalarında artış yaşanmıştır. Bu, salgının seyrinde yeni bir durum. Anne adaylarımız tereddüt etmeden aşılarını olmalılar.