Gündem
Giriş Tarihi : 20-04-2020 23:47   Güncelleme : 23-04-2020 01:24

Oda TV: Soruşturma makamları tarafsızlığını kaybetti

Oda TV yöneticileri Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun avukatları yaptıkları açıklamada, "Tarafsızlıklarını kaybeden soruşturma makamlarından 'İddianamenin hazırlanması' dışında bir beklentimizin kalmadığını ve bundan sonra hiçbir talepte bulunmayacağımızı duyururuz" dedi.

Oda TV: Soruşturma makamları tarafsızlığını kaybetti

Oda TV yöneticilerinin avukatları Hüseyin Ersöz, Kazım Yiğit Akalın ve Serkan Günel, müvekkilleri hakkında soruşturma yürüten makamların tarafsızlıklarını kaybettiğini belirten bir açıklama yaptı.

"İDDİANAME HAZIRLANMASI DIŞINDA BEKLENTİMİZ KALMADI"

'Sistemli propaganda ve hukuka aykırılıklar karşısında gelinen aşama itibariyle Adil Yargılanma Hakkı'na aykırı süreçten beklenti içinde olmanın tarihi yanılgıya düşmek' olacağı vurgulanan açıklamada, "İddianame hazırlanması dışında beklentimiz kalmadı. Bundan sonra hiçbir talepte bulunmayacağız" denildi. 

Avukatlar tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

Şu an cezaevinde olan müvekkillerimizle ilgili olarak sözkonusu haberin hukuk çerçevesinde herhangi bir suç oluşturmaması yönlü taleplerimiz bir yana, hem 'Covid-19 salgını' hem de 'İnfaz Düzenlemesi' çerçevesinde müvekkillerimizin haksız bir ceza alması halinde bile cezaevinde geçirecek süreleri kalmayacak olması doğrultusunda yaptığımız başvurular, Sulh Ceza Hakimliklerince gerekçesiz bir şekilde reddedilmiştir.

TUTUKLU GAZETECİLER 'SİSTEMATİK' ŞEKİLDE HEDEF ALINMIŞTIR

Bu hukuksuz sürecin bir başka yansıması ise TBMM'deki infaz kanunu görüşmeleri sırasında 'kişiye özel' düzenleme yapılarak tutuklu gazetecilerin kapsam dışı bırakılmak istenmesi olmuştur. Bu durum tutuklu gazetecilerin 'sistematik' şekilde hedef alındığını ve özgürlüklerinin kısıtlanmak istendiğini göstermektedir.

SORUŞTURMA MAKAMLARI TARAFSIZLIĞINI KAYBETMİŞTİR

Bu 'sistemli propaganda' ve hukuka aykırılıklar karşısında, gelinen aşama itibariyle Adil Yargılanma Hakkı'na aykırı süreçten beklenti içinde olmak 'tarihi yanılgıya düşmek' olacaktır. Bu sebeple tarafsızlıklarını kaybeden soruşturma makamlarından 'İddianamenin hazırlanması' dışında bir beklentimizin kalmadığını ve bundan sonra hiçbir talepte bulunmayacağımızı duyururuz.

'Üslerin Hukukundan', 'Güçlü ve Adil Hukuk Düzenine' geçilmesi ümidimizin gerçekleşmesi dileğiyle.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
webmaster forum