Gündem
Giriş Tarihi : 26-04-2022 02:07   Güncelleme : 04-05-2022 04:32

Müzik dünyasının acı günü: Ünlü rapçi 'Beta' 8. kattan düştü

'Beta' mahlasıyla tanınan 31 yaşındaki ünlü rapçi Berk Bayındır, yaşadığı rezidansın 8. katından düşerek hayatını kaybetti.

Müzik dünyasının acı günü: Ünlü rapçi 'Beta' 8. kattan düştü

İstanbul'un Kağıthane ilçesi Gültepe Talatpaşa Caddesi üzerinde bulunan lüks bir rezidansta yaşayan 'Beta' mahlaslı 31 yaşındaki ünlü rapçi Berk Bayındır, sabah saatlerinde, yaşadığı rezidansın 8. katındaki dairesinin camından aşağı düştü.

Çevredeki yurttaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekipleri Bayındır'ın hayatını kaybettiğini belirlerken, polis ekipleri olay yerine güvenlik şeridi çekerek önlem aldı.

Olay sırasında kız arkadaşı dairedeydi

Olay yeri inceleme ekiplerinin ve savcının incelemelerinin ardından genç rapçinin cenazesi, Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Olay sırasında evde bulunan genç rapçinin kız arkadaşı da ifadesi alınmak üzere Gültepe Karakolu'na götürüldü.

Olayın aydınlatılması için soruşturma başlatıldı.

Servet Uraz: "Canım kardeşim Beta Berk Bayındır'ı bu sabah kaybettik"

Acı haberi, Berk Bayındır'ın yakın arkadaşı Server Uraz, Twitter hesabında duyurdu.

Uraz, şu açıklamada bulundu:

  • Canım kardeşim Beta Berk Bayındır'ı bu sabah kaybettik. İçimiz yanıyor, bu süreçte bizlere ve ailesine anlayış gösterip aramazsanız sevinirim. Onu son kez uğurlamak isteyenler için cenaze bilgileri belli olduğunda bilgilendireceğim.

Mahalle esnafı konuştu: "Pencerelere çarpa çarpa aşağı düşmüş"

Olayla ilgili konuşan mahalle esnaflarından Ali Öndin ise şunları söyledi:

Kız arkadaşıyla mı sorunu vardı, ailesiyle mi vardı, tam olarak bilmiyorum ama yukarıdan, 8'inci kattan düşmüş. Kendisi pencerelere çarpa çarpa aşağı düşmüş. 30-35 yaşlarındaydı. Ben önce sesi duydum. Bir ses oldu, sonra buraya geldiğimde üç-dört kişi daha vardı.

Ambülans geldi, polise de ben haber verdim, ama çoktan ölmüştü. Yanında zaten iki-üç kişi vardı. Binanın güvenlik görevlileri de geldi, yerde yatıyordu, hiç hareket yoktu. O bayan, arkadaşıymış zaten. Sağlıkçılar geldi sonrasında, baktılar ama ölmüştü.

Kız arkadaşı konuşmak istemedi

Büyük bir şok yaşayan rapçi Berk Bayındır'ın kız arkadaşı Simla Ener ise, "Bir şey söylemek istemiyorum. Söylemek istemiyorum. Sizinle bunu paylaşmak istemiyorum" diye konuştu.

Baba Nezih Bayındır: "Dün biz ailecek beraberdik"

Oğlunun ölüm haberini alınca olay yerine koşan acılı baba Nezih Bayındır ise, "Oğlum Berk Bayındır 'Beta' olarak tanınıyordu kendi piyasasında. 31 yaşında, gencecik bir fidan bu şekilde, yalnız yaşıyordu, kız arkadaşı iki gün önce yanına gelmişti. Dün biz ailecek beraberdik, yemek yedik, iyiydi" dedi.

Ceza: "Ah be kardeşim, öyle üzdün ki"

Acı haberin duyulmasının ardından, ünlü rapçi Ceza da, sosyal medya hesabında bir paylaşımda bulundu.

Ünlü şarkıcı, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Ah be kardeşim, öyle üzdün ki mekânın cennet olsun :( Rip Beta" ifadelerini kullandı.