Gündem
Giriş Tarihi : 30-05-2020 01:10   Güncelleme : 02-06-2020 01:37

Muharrem İnce 'Erdoğan'dan korkmuyorum' dedi, yayını terk etti

Haber Global'de katıldığı canlı yayında konuşması kesilip Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının verilmesi üzerine CHP'li Muharrem İnce, "Türkiye bu faşist düzenden kurtulacak" diyerek stüdyoyu terk etti.

Muharrem İnce 'Erdoğan'dan korkmuyorum' dedi, yayını terk etti

Bir önceki Cumhurbaşkanığı seçiminde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Haber Global'de Senem Toluay Ilgaz'ın sunduğu 'Neden' programına konuk oldu.

İnce, konuşması kesilerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının verilmesine tepki göstererek canlı yayını terk etti.

"ERDOĞAN BU MEMLEKETİN KURUCUSU DEĞİL, SAHİBİ DEĞİL"

CHP'li İnce, yayını terk etmeden önce şunları söyledi:

"Birincisinde 'Okçular Vakfı'ndaki konuşmasını vermeyeceğiz' dediniz, verdiniz. İkincisinde, ben konuşuyorum burada. Otuz beş televizyon onu veriyor zaten. Üçüncüsünde benden habersiz tekrar acilen beni kesip ona bağlanıyorsunuz. Ben bir daha sizin yayınlarınıza katılmayacağım. Türkiye bu faşist düzenden kurtulacak. Otuz beş televizyonda Erdoğan konuşuyor, onun karşısında iki yıl önce rakip olmuş birisiyim ben. Ben gururumla kimseyi oynatmam. Kendi kendinize devam edin arkadaşlar. Bu saygısızlıktır, Türkiye bunu hak etmiyor. Türkiye Cumhuriyeti Erdoğan'ın babasının malı değildir. Ben Erdoğan'dan korkmuyorum. Sözlerimi söyleyeceğim arenalar vardır, sokaklar vardır. Konuşsun otuz beş televizyonda, bir tanesinde de ben konuşayım. Niye kesiyorsunuz? Böyle olmaz. Erdoğan bu memleketin kurucusu değil, sahibi değil. Çağırıyorsanız buraya birisini, konuşturacaksınız. Size söylemiyorum, patronlarınıza söylüyorum. Çağırmayın o zaman kardeşim, ben kimseye yalakalık yapamam. Ben sadece AK Parti'ye karşı değil, Cumhuriyet Halk Partisi'nde de demokrasi mücadelesi vermiş bir insanım. Türkiye'nin demokrasi mücadelesine ihtiyacı vardır. 16 milyon insan oy vermiş bana, bu insanlara saygısızlık olarak görüyorum."

İnce, eleştirilerinin ardından stüdyoyu terk etti.