Siyaset
Giriş Tarihi : 09-08-2020 00:54   Güncelleme : 12-08-2020 00:25

Muharrem İnce: Ben parti kurmuyorum, yola çıkıyorum

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Muharrem İnce'nin kendisine, yeni parti iddialarıyla ilgili, "Ben bir parti kurmuyorum. Ben yola çıkıyorum. Yüzde 31’le bıraktım. Şimdi onu yüzde 51'e çıkarmak için yola çıkıyorum" dediğini aktardı.

Muharrem İnce: Ben parti kurmuyorum, yola çıkıyorum

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, önceki günkü yazısında CHP'li Muharrem İnce'nin yeni parti çalışmalarını konu alan bir yazı kaleme almıştı. İnce'ye iktidar medyasının destek verdiğini belirten Altaylı, 'Beştepe'ye giden CHP'li' iddiasını ortaya atan gazeteci Talat Atilla'nın haklı olup olmadığını sormuştu.

Altaylı, köşesinde yeni bir yazı kaleme alarak, İnce'nin önceki günkü yazı nedeniyle kendisini aradığını, Beştepe'ye giden CHP'liyi tanıdığını ve bu kişinin bir genel başkan yardımcısı olduğunu ifade ettiğini söyledi.

"YÜZDE 31'LE BIRAKTIM, YÜZDE 51'E ÇIKARMAK İÇİN YOLA ÇIKIYORUM"

Öte yandan Altaylı, İnce'nin yeni parti iddialarıyla ilgili, "Ben bir parti kurmuyorum. Ben yola çıkıyorum. Yüzde 31’le bıraktım. Şimdi onu yüzde 51’e çıkarmak için yola çıkıyorum" dediğini aktardı.

"CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI'NA GİDEN BEN DEĞİLİM"

Fatih Altaylı'nın köşesinde yayınlanan yazı şöyle:

"Bakın Fatih Bey, Beştepe'ye Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na giden bir CHP'li var ama o ben değilim. Gidenin kim olduğunu da biliyorum. Bir genel başkan yardımcısı gitti Saray'a, Tayyip Erdoğan’a. Görüştü."

Burada lafa giriyorum. "Niye adını açıklamıyorsunuz o zaman?" diye soruyorum. "Yüzde 100 emin olsam açıklayacağım ama yüzde 99 eminim ve vicdanım o yüzde 1'den ötürü açıklamamı engelliyor. Ama söylüyorum işte bir genel başkan yardımcısı."

"Hâlâ genel başkan yardımcısı mı?" diye soruyorum. "Yok artık değil" diyor Muharrem İnce.

"KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYI KESİNLİKLE ABDULLAH GÜL'DÜ"

Sonra biraz gerilere, Cumhurbaşkanlığı seçimine gidiyor. "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun adayı kesinlikle Abdullah Gül'dü. CHP'den birini asla düşünmüyordu. Bütün arzusu Abdullah Bey'i aday göstermekti. Ama onun bu planını Meral Akşener bozdu. Açık söylüyorum, ben Akşener sayesinde aday oldum."

"HALKLA BERABER YOLA ÇIKIYORUM, BİR HAREKET BAŞLATIYORUM"

Ben bir parti kurmuyorum. Ben yola çıkıyorum. Yüzde 31'le bıraktım. Şimdi onu yüzde 51'e çıkarmak için yola çıkıyorum.

'Nereye, yeni bir partiye doğru mu bu yol?'

"Bu yol Diyarbakır'da karpuz tarlasına gidiyor. Diyarbakır'da kardeşlerimle karpuz toplayacağım, Sümbül Deresi'nde işçilerle olacağım, Rize'de çay toplayacağım. Yollara çıkıyorum, halka emanet edeceğim kendimi. Parti kurmuyorum. Halkla beraber yola çıkıyorum. Harekete geçiyorum. Bir hareket başlatıyorum. Halkla beraber."

"YOLA YÜZDE 51 İÇİN ÇIKIYORUM"

'Partisiz liderlik'

"Anladığım kadarı ile Fransa'da Macron örneği gibi. Partisiz bir liderlik..."

"Evet. Niye olmasın. Macron gibi de diyebiliriz. Bu hareket yarın bir partiye dönüşür mü, yoksa partiler o hareketin arkasına mı takılır bilmem. Ben yola çıkıyorum. Ben yüzde 9, yüzde 10, yüzde 12 ya da yüzde 49 için çıkmıyorum yola. Yüzde 51 için çıkıyorum."