Gündem
Giriş Tarihi : 31-07-2021 00:44   Güncelleme : 10-08-2021 01:25

MSB: Kuzey Irak'ta 40'a yakın hedef vuruldu

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Kandil, Gara, Hakurk ve Zap bölgelerinde PKK'ya yönelik hedeflere düzenlenen hava harekâtında 40'a yakın hedefin imha edildiğini duyurdu.

MSB: Kuzey Irak'ta 40'a yakın hedef vuruldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB)Irak'ın kuzeyinde Kandil, Gara, Hakurk ve Zap bölgelerinde hava harekâtı düzenlendiğini, teröristlere ait barınak, sığınak ve mühimmat depoları, sözde karargâh yerleri ile mağaralardan oluşan 40'a yakın hedefin imha edildiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) bölücü terör örgütüne karşı etkin ve kapsamlı terörle mücadele harekâtının büyük bir azim ve kararlılıkla yürütüldüğü" belirtildi.

Bu kapsamda, dün Irak kuzeyinde Kandil, Gara, Hakurk, Zap bölgelerinde bulunan ve teröristler tarafından kullanılan hedeflere hava harekâtı düzenlendiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

Hava harekâtıyla teröristlere ait barınak, sığınak ve mühimmat depoları, sözde karargâh yerleri ile mağaralardan oluşan 40'a yakın hedef imha edilmiş, terör örgütünün sözkonusu bölgelerdeki varlığına ağır bir darbe vurulmuştur. Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkemizin ve milletimizin güvenliği için terörle mücadeleye, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edilecektir.