Spor
Giriş Tarihi : 13-06-2021 23:04   Güncelleme : 17-06-2021 04:00

Mourinho'dan, kalp krizi geçiren Eriksen'e duygulu mesaj

Jose Mourinho, dünkü Danimarka-Finlandiya karşılaşmasında kalp krizi geçiren Christian Eriksen'le ilgili olarak, "Dün dua ettim, dün ağladım... Dün farklı nedenlerle bile olsa futbol insanları bir araya getirdi. Ve sonunda sevinebiliriz, çünkü Christian yaşıyor" dedi.

Mourinho'dan, kalp krizi geçiren Eriksen'e duygulu mesaj

Tottenham döneminde Christian Eriksen'e koçluk yapan Roma Teknik Direktörü Jose Mourinho, TalkSport'a açıklamalarda bulundu.

Yıldız futbolcunun yaşadıkları karşısında duygulanan Mourinho, Danimarka-Finlandiya maçının dramatik anlarında ruh halini şu sözlerle anlattı:

"Neyse ki futbol daha iyi sağlık desteği seviyesine gitti"

Bugün, dün olanları düşünmeden edemiyorum. Bence üzülmek değil, sevinmek için bir gün. Neyse ki futbol daha iyi sağlık desteği seviyesine gitti. Ayrıca Tanrı'nın o sırada futbol izlediğine de inanıyorum. Bütün bunlar, Christian'ın bizimle, ailesiyle birlikte hayatta kalmasına izin verdi. Bütün bunlar futboldan çok daha önemli, ama aynı zamanda futbolun güzel değerlerini de gösterdiğine inanıyorum. Sevgi, dayanışma, aile ruhu...

"Dün farklı nedenlerle bile olsa futbol insanları bir araya getirdi"

Futbol insanları bir araya getirir. Dün dua ettim, dün ağladım... Dün farklı nedenlerle bile olsa futbol insanları bir araya getirdi. Ve sonunda sevinebiliriz, çünkü Christian yaşıyor. Onunla konuşmadım ama bu sabah Pierre-Emile Hojbjerg ile konuştum. Haberler güzel, bu yüzden şimdi kutlama zamanı.