Gündem
Giriş Tarihi : 31-12-2021 03:37   Güncelleme : 06-01-2022 04:36

Milli Eğitim Bakanlığı'na da alınmadı: 'Evlatlarımıza haksızlık yapılıyor'

Mülakatta elenen öğretmen adayları için Milli Eğitim Bakanlığı binasına gelen ve içeriye alınmayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, burada yaptığı açıklamada, "KPSS'de 80, 90, 95 puan alan evlatlarımızın sözlü mülakatlardan elendiğini duydum. Büyük haksızlık var. Evlatlarımıza haksızlık var" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'na da alınmadı: 'Evlatlarımıza haksızlık yapılıyor'

Memur alımlarında mülakat tartışmaları devam ederken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) randevu istedi.

Randevu talebi reddedilen Kılıçdaroğlu, bakanlığın önünde yaptığı basın açıklamasında hem mülakat uygulamasını, hem de hükümeti sert ifadelerle eleştirdi.

"KPSS'de 80, 90, 95 puan alan evlatlarımız, sözlü mülakatlarda eleniyor"

Kılıçdaroğlu, bakanlık binası önünde şunları söyledi:

Bir kişinin hakkı gasp ediliyorsa ve bu gasp edilme Saray'ın talimatı ile yapılıyorsa buna karşı çıkmak benim en insani görevimdir. Nerede torpil, adam kayırmacılık oluyorsa buna karşı çıkmak benim boynumun borcudur.

Dün bir feryadı dile getirdim. KPSS'de 80, 90, 95 puan alan evlatlarımızın sözlü mülakatlardan elendiğini duydum. Gencecik evlatlarımıza yazıktır, günahtır. Daha düne kadar mülakatlar artı 3, eksi 3 puan verilecektir uygulaması neden terk edildi? Büyük haksızlık var. Evlatlarımıza haksızlık var. Haksızlık yapanlarla nasıl hesaplaşacağımızı görecekler.