Dünya
Giriş Tarihi : 30-10-2020 20:53   Güncelleme : 04-11-2020 00:07

Miçotakis'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'geçmiş olsun' telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak İzmir'deki deprem dolayısıyla taziyelerini ileten Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, "Böyle zamanlarda birlik ve dayanışma içindeyiz" dedi.

Miçotakis'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'geçmiş olsun' telefonu

Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz geriliminin iyice tırmandığı bir dönemde Ege Denizi'nde meydana gelen depremin İzmir'i vurması üzerine Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak taziyelerini iletti.

MİÇOTAKİS: "BÖYLE ZAMANLARDA DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ"

Reuters haber ajansına göre, Miçotakis, "Ülkelerimiz arasında ne yaşanırsa yaşansın, ne gibi görüş ayrılıkları olursa olsun, bunlar halklarımızın omuz omuza durmasına ihtiyaç olan zamanlar, böyle zamanlarda birlik ve dayanışma içindeyiz" dedi.

ERDOĞAN: "GEREK DUYULMASI HALİNDE YARDIMA HAZIRIZ"

İki lider, karşılıklı olarak geçmiş olsun dileklerini iletirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da gerek duyulması halinde Yunanistan'a yardım etmeye hazır olduklarını ifade etti.

İKİ ÜLKE TEMASTA KALACAK

Öncesinde Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu'nu arayarak desteğe hazır olduklarını söylemişti.

Telefon görüşmesiyle ilgili Türk Dışişleri'nden yapılan açıklamada, "Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nu aramış ve geçmiş olsun dileklerini iletmiştir. İki Bakan, ihtiyaç olması halinde karşılıklı yardım ve desteğe hazır oldukları ve temasta kalacakları hususunda teyitleşmişlerdir" denilmişti.