Gündem
Giriş Tarihi : 08-07-2020 02:51   Güncelleme : 12-07-2020 23:59

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e 4 yıl 8 aya kadar hapis istemi

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında "Cumhurbaşkanına alenen hakaret" suçundan 4'er yıl 8'er aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e 4 yıl 8 aya kadar hapis istemi

Katıldıkları bir televizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmasını tamamladı.

1 YIL 2 AYDAN 4 YIL 8 AYA KADAR HAPİS İSTEMİ

Habertürk'ten Arzu Kaya'nın haberine göre, Akpınar ve Gezen hakkında 'Cumhurbaşkanına alenen hakaret' suçundan 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Her iki isme de ayrı ayrı bu hapis cezası istendi.

İDDİANAME MAHKEME TARAFINDAN KABUL EDİLDİ

İddianamede her iki ismin de suç teşkil eden sözler sarf ettiği yönünde medyada haberler yer aldığı, ihbar üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın cumhurbaşkanına hakaret suçunu işlediğinin anlaşıldığı belirtildi.

İddianame mahkemece kabul edilirken, yargılanmalara önümüzdeki günlerde asliye ceza mahkemesinde başlanacak.

METİN AKPINAR HAKKINDA "HÜKÜMETE KARŞI SİLAHLI İSYANA TAHRİK" İDDİASI

Katıldıkları bir televizyon programında 21 Aralık 2018’de yaptıkları açıklamalar nedeniyle sanatçı Metin Akpınar hakkında "Halkı TC hükümetine karşı silahlı isyana tahrik", "Cumhurbaşkanına hakaret”, "halkın bir kesimini aşağılama" ve "suçu ve suçluyu övme" suçundan soruşturma başlatılmıştı.

Müjdat Gezen ise "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan aynı soruşturmada yer almıştı.