Spor
Giriş Tarihi : 09-08-2021 01:52   Güncelleme : 12-08-2021 14:52

Messi basın toplantısında gözyaşlarına boğuldu

Barcelona'dan ayrılmak istemediğini, kalmak için her şeyi yaptığını söylediği sırada ağlamaya başlayan Messi, "Bunu beklemiyordum. Başımdan aşağı bir kova soğuk su dökülmüş gibi oldum ve hâlâ kabullenmeye çalışıyorum" dedi.

Messi basın toplantısında gözyaşlarına boğuldu

Dünya yıldızı Lionel Messi, 13 yaşında geldiği İspanya'nın Katalan devi Barcelona'dan 21 yıl sonra ayrılmak zorunda kaldığını söylerken gözyaşlarına boğuldu.

"Elveda demek zorunda kalacağımı hiç hayal etmemiştim"

Barcelona için tüm organizasyonlarda 778 maça çıkıp 672 gol kaydeden 34 yaşındaki Arjantinli futbolcu, bu ayrılığı istemediğini, hiç hazır olmadığını ve ne diyeceğini de bilmediğini dile getirdi.

"Geldiğim ilk günden son güne dek bu kulüp için her şeyimi verdim ve elveda demek zorunda kalacağımı hiç hayal etmemiştim" diyen ünlü oyuncu, "Bu kulüpte büyüdüm ve olduğum adamı burada oldum. Sevdiğim kulüpten ayrılmak zorunda olduğum için çok üzgünüm. Bunu beklemiyordum. Başımdan aşağı bir kova soğuk su dökülmüş gibi oldum ve hâlâ kabullenmeye çalışıyorum" ifadelerini kullandı.

"Alçakgönüllü ve saygılı davranmaya çalıştım"

Basın toplantısında, geleceğiyle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Messi, pek çok kulüpten teklif geldiğini ve Paris Saint-Germain (PSG) ile görüştüğünü teyit etti, ama henüz karar vermediğini belirterek. "Hiç şüphesiz, bu, kariyerimin en zor anı. Bu kulüpte sona gelirken yeni bir hikâye başlıyor" dedi.

Binlerce taraftar 'Mesih' dedikleri Messi'nin 10 numaralı formasını giyerek Camp Nou Stadyumu dışında toplaşırken, futbolcu, "Alçakgönüllü ve saygılı davranmaya çalıştım ve umarım kulüpten ayrıldığımda benden geriye kalan bu olur" dedi.

"Sözleşmem asla sorun olmadı"

Geçen hafta kulüple yüzde 50'lik maaş kesintisi üzerinden 5 yıllık sözleşme için uzlaştıklarında kulüpte kalacağına inandığını aktaran Messi, şöyle devam etti:

Dürüst olmak gerekirse, martta seçimler yapıldığında Joan Laporta ile konuştum, yemek yedik ve ondan sonra kalacağıma ikna oldum. Sözleşmem asla sorun olmadı... Elimden gelen her şeyi yaptığımı biliyorum. Başkan Laporta sözleşme imzalamanın La Liga yüzünden mümkün olamayacağını söylüyor. Kalmak için elimden gelen her şeyi yaptığımı garanti edebilirim. Geçen yıl kalmak istememiştim ve bunu söylemiştim, ama bu yıl farklıydı.

Medya mensupları ve takım arkadaşları tarafından ayakta alkışlandı

Yılın futbolcusuna verilen Altın Top (Ballon d'Or) ödülünü 6 kez kazanan Messi, mümkün olduğu kadar uzun süre futbol oynamayı planladığını belirterek, "Rekabetçi olmaya devam ettiğim ve vücudum tepki verdiği sürece oynamaya devam edeceğim. Elimden geldiği müddetçe yarışmaya devam edeceğim" dedi.

Barca yönetiminden kimsenin eşlik etmediği Messi'nin sözleri basın toplantısına katılan medya mensupları, eski ve halihazırdaki takım arkadaşları ile hocaları tarafından ayakta alkışlandı.

Kulüp tarafından Messi'nin Barca'da geçirdiği süre boyunca kazandığı 35 kupanın tamamıyla özel bir fotoğraf çekimi de düzenlendi.