Gündem
Giriş Tarihi : 10-02-2021 03:38   Güncelleme : 13-02-2021 01:09

Melih Bulu'dan 'Gece vakti işi bitiririz' diyen dekana tepki

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu, Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç’ın Boğaziçili öğrenci ve akademisyenlere yönelik, "Biz eylem falan yapmayız. Biz gece vakti işi bitirir, ertesi gün işe gideriz, bilin istedim" paylaşımına tepki gösterdi.

Melih Bulu'dan 'Gece vakti işi bitiririz' diyen dekana tepki

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu, Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç’ın Boğaziçi'ne yönelik yaptığı paylaşımlara tepki gösterdi.

"Üniversitemize ve değerli öğrencilerimize yönelik sarf edilen sözleri kınıyorum"

Bulu Twitter paylaşımında, şu ifadeleri kullandı:

  • Bugün bir akademisyen tarafından üniversitemize ve değerli öğrencilerimize yönelik sarf edilen sözleri kınıyorum. Akademisyen sorumluluğuna sığmayan bu tür talihsiz açıklamalar, uzlaşı kültürümüzün önünde engeldir. Herkesi karşılıklı saygı ve sağduyuya davet ediyorum.

Dekan ne demişti?

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Boğaziçi Üniversitesi eylemleri ile ilgili olarak, şu paylaşımda bulunmuştu:

  • Boğaziçili misiniz, Boğazdışılı mısınız onu bunu bilmem. Aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Biz abdest alır dışarı çıkmayız. Bizim zaten abdestimiz var. Bilin istedik de… Şöyle söyleyeyim. Siz hani bir ayı geçti eylem yapıyorsunuz ya. Biz eylem falan yapmayız. Biz gece vakti işi bitirir, ertesi gün işe gideriz, bilin istedim.