Gündem
Giriş Tarihi : 27-01-2021 05:14   Güncelleme : 31-01-2021 01:37

Mehtap Ar'dan üzücü haber: Yoğun bakıma kaldırıldı

İki buçuk yıldır kanserle savaşan Mehtap Ar, Koç Üniversitesi Hastanesi'nde yoğun bakıma kaldırıldı. Müjde Ar, kardeşinin sağlık durumu hakkında açıklama yaptı.

Mehtap Ar'dan üzücü haber: Yoğun bakıma kaldırıldı

İki buçuk yıldır akciğer kanseri tedavisi gören 63 yaşındaki Mehtap Ar'ın İstanbul Topkapı'da Koç Üniversitesi Hastanesi'nde yeniden yoğun bakıma kaldırıldığı öğrenildi.

Müjde Ar'dan açıklama: "Şu an durumu kritik"

Mehtap Ar'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Müjde Ar, "8 Ocak'ta tedavisinde kullanılan ilacını almak üzere kontrol için hastaneye gittiğimizde yatırdık. Üç-dört gün sonra durumu kötüleşti. Beş gün yoğun bakıma kaldırıldı. Sonrasında yoğun bakımdan çıkardık, bir gün odasında kalabildi. Beyninde pıhtı attığı için yeniden yoğun bakıma kaldırıldı. Söz Ar, Sezen Aksu, Ercan Karakaş ve ben hep oradaydık. Üç haftadır oradayız. Şu an durumu kritik. Ailece perişan olmuş durumdayız, çok üzücü günler geçiriyoruz, sürekli dualar ediyoruz. Mehtap şu an direniyor ama çok fazla reaksiyon alamıyoruz. Bilinci tam yerinde mi onu da anlayamıyoruz, sürekli uyku halinde. İyileşmesi için dua ediyoruz. Sevenleri çok gelmek istiyorlar ama koronavirüs nedeniyle almıyorlar" dedi.

"Biricik kardeşim benim her şeyim"

Uzun süre hastanede kaldığı için kendisine de koronavirüs testi yapıldığını belirten Müjde Ar, test sonucunun negatif çıktığını belirterek, "Benim ne olduğum hiç önemli değil, biricik kardeşim benim her şeyim. İyi olması için dua ediyoruz, Beş gündür yeniden yoğun bakımda" diye konuştu.

"Tedavi iyiye doğru giderken son olay çok büyük şanssızlık oldu"

Doktorlar Mehtap Ar'ın beyninde pıhtı attığı için dağıtmaya çalıştıklarını söyleyen Müjde Ar, "Tedavi iyiye doğru giderken son olay çok büyük şanssızlık oldu. İmmüno  terapisi iyi gelmişti. Vücutta başka bölgeye de sıçrayınca yeniden yayıldı. Doktorlar ellerinden geleni yapıyorlar, İki buçuk yıldır bir mucize yaşadık aslında, çok iyi bakıyorlar, inşallah iyi olur. Herkesten dua bekliyoruz" dedi.