Gündem
Giriş Tarihi : 25-10-2019 22:43   Güncelleme : 02-11-2019 02:41

Mazlum Kobani için tutuklama ve iade talebinde bulunulacak

Mazlum Kobani kod adlı teröriste vize verilerek ABD'ye girmesi halinde Türkiye, geçici tutuklama ve iade talebinde bulunacak.

Mazlum Kobani için tutuklama ve iade talebinde bulunulacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, temaslarda bulunmak için gittiği Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu, terörist Mazlum Kobani ile ABD'nin görüşmesiyle ilgili olarak, "Hakkında kırmızı bülten olan teröristle müttefiklerimizin görüşmesi kabul edilemez. Teröristleri meşrulaştırmaya başladığımız zaman yarın Bağdadi'yle de görüşürler. Teröristlerle diyaloğa girmek geleneksel hale geldi" dedi.

Çavuşoğlu, bu konuda ABD'ye yazılı nota verdiklerini de vurguladı.

ABDULHAMİT GÜL: "ABD'YE GİRDİĞİ ANDA TUTUKLANMASI İÇİN YAZIŞMA YAPILACAK"

Öte yandan, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de, Mazlum Kobani kod adlı terörist Şahin Ferhat'la ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Türkiye'nin terörle mücadelesini kimse sorgulayamaz. Kırmızı bülten 196 ülkede geçerli. YPG'li teröristin kırmızı bültenle aranmasından dolayı, Amerika'nın bu kişiyi ABD'ye gitmesi durumunda yakalayıp iade etmelidir. ABD'ye girdiği anda geçici tutuklanması için yazışma yapılacak. Amerika'ya Dışişleri Bakanlığı tarafından da bir hatırlatma yapıldı."

EN ÇOK ARANAN TERÖRİSTLER LİSTESİNDE

Mazlum Kobani kod adlı terörist Şahin Ferhat Abdi, en çok aranan teröristler listesinde 4 milyon TL ödülle kırmızı kategoride aranıyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA