Gündem
Giriş Tarihi : 07-05-2020 22:46   Güncelleme : 10-05-2020 22:18

Maske fiyatları belli oldu!

Ticaret Bakanlığı, cerrahi maskelerin tanesinin KDV dahil en fazla 1 liradan satışa sunulmasına karar verdi.

Maske fiyatları belli oldu!

Ticaret Bakanlığı tarafından, cerrahi maskelerin adedinin KDV dahil en fazla 1 lira olacak şekilde satışa sunulacağı duyuruldu.

SATIŞLAR 8 MAYIS'TA BAŞLIYOR

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 8 Mayıs'ta İstanbul'da, akabinde büyük şehirlerden başlayarak diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maske satışının yapılabileceği belirtildi.

Cerrahi maskelerin ilk etapta standart 50'li paketler halinde satışa sunulacağı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

1 LİRANIN ÜZERİNDEKİ SATIŞLAR 'FAHİŞ FİYAT' OLARAK GÖRÜLECEK

"Hedefimiz en yaygın ağ ile vatandaşlarımızın en hızlı ve kolay bir şekilde cerrahi maskeleri temin etmesini sağlamaktır. Cerrahi maskeler, adedi KDV dahil en fazla 1 Türk lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar 'fahiş fiyat' olarak değerlendirilecektir. Bu kapsamda, 8 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla ilk etapta, salgının en yoğun görüldüğü İstanbul'da, akabinde büyük şehirlerden başlamak üzere hızlı bir şekilde diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir. Cerrahi maskeler ilk etapta standart 50'li paketler halinde satışa sunulacak olup, önümüzdeki haftadan itibaren maskelerin 10'lu standart paketler halinde de satışa sunulması çalışmaları devam etmektedir."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
webmaster forum