Spor
Giriş Tarihi : 30-11-2020 03:13   Güncelleme : 08-12-2020 08:29

Maradona'nın doktoru zan altında: Ölüm nedeni araştırılıyor

Dünya futbolunun gelmiş geçmiş en büyük oyuncularından biri olan Maradona'nın ölümünde herhangi bir ihmalin olup olmadığı araştırılmaya başlandı.

Maradona'nın doktoru zan altında: Ölüm nedeni araştırılıyor

Arjantin'de San Isidro Savcılığı, Maradona'nın ölümüne ilişkin 'kasıtsız adam öldürme' ve 'kişiyi terk etme' suçlarından başlattığı soruşturma kapsamında, doktoru Leopoldo Luque'nin, Buenos Aires eyaletine bağlı Almirante Brown kentindeki evine ve başkent Buenos Aires'teki özel kliniğinde arama yaptı.

POLİS, DOKTORUNUN CEP TELEFONU, TABLET VE BİLGİSAYARINA EL KOYDU

Polis, Maradona'nın hastalık öyküsüne, doktorun cep telefonuna, iki tabletine ve iki dizüstü bilgisayarına el koydu.

Şüpheli Luque'nin ifade vermesi bekleniyor.

DOKTORU PSİKOLOJİSİNİN BOZUK OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

Soruşturma, Maradona'nın genel kontrollerinin yapılması için 2 Kasım'da Ipensa Kliniği'ne kaldırılmasından ölümüne kadar geçen zamanda ihmal bulunup bulunmaması araştırılıyor.

Luque, o dönem Maradona'nın psikolojisinin bozuk olduğunu, yemek yemediğini ve dehidrasyon ile anemi problemlerinin bulunduğunu söylemişti.

ARAŞTIRMAYI KIZLARI TALEP ETTİ

Yerel basındaki haberlerde arama emrinin, Maradona'nın kızları Dalma, Gianinna ve Jana'nın verdiği ifadelerde Luque ve ekibinin son aylarda reçete ettiği ilaçları gözden geçirilmesini talep etmesi üzerine çıkarıldığı belirtildi.

25 KASIM'DA KRONİK KALP YETMEZLİĞİNDEN HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Futbol tarihinin en iyi oyuncuları arasında yer alan Maradona, kasım ayının başında hastaneye kaldırılmış ve beyin ameliyatı geçirmişti.

Maradona, 25 Kasım Çarşamba günü Arjantin'in Buenos Aires eyaletine bağlı Tigre kentinde kronik kalp yetmezliğine bağlı akut akciğer ödemi nedeniyle hayatını kaybetmişti.