Gündem
Giriş Tarihi : 01-12-2021 04:14   Güncelleme : 06-12-2021 03:15

Mansur Yavaş'tan Devlet Bahçeli'ye: 'Sözlerine yanıt vermeyeceğim'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, MHP lideri Bahçeli'nin kendisine yönelik sözlerine yanıt vermeyeceğini açıkladı.

Mansur Yavaş'tan Devlet Bahçeli'ye: 'Sözlerine yanıt vermeyeceğim'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, kendisiyle ilgili sözlerine yanıt vermeyeceğini duyurdu.

"2.5 yıldır hiçbir siyasi demeç vermedim"

Yavaş, Twitter hesabında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Milletimizin iradesi ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmemin ardından, bu makamın getirdiği sorumluluk ve prensiplerim gereği 2.5 yıldır hiçbir siyasi demeç vermedim. Bu sorumluluk ve prensip gereği, bundan sonra da ilgimiz olmayan konulardan dolayı hakkımda yapılan siyasi açıklamalara bir yanıt vermeyeceğim.

Hemşehrilerime söz verdiğim üzere sadece ve sadece 6 milyon Ankaralının mutluluğu ve huzuru için yaptığım çalışmalara aynen devam edeceğim.

Devlet Bahçeli ne demişti?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında, Ankara'daki Alparslan Türkeş etkinliğinde çıkan arbede nedeniyle Mansur Yavaş'ı suçlayarak şunları söylemişti:

Mansur Bey'in elinin altında geliştiği kanaati hâkim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır.