Gündem
Giriş Tarihi : 31-01-2021 01:54   Güncelleme : 05-02-2021 05:15

Mansur Yavaş'ı sahte senetle suçlamıştı, 'sahtecilik'ten tutuklandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı döneminde Mansur Yavaş'a yönelik sahte senet suçlamalarında bulunan Necmettin Kesgin, resmi belgede sahtecilik, şantaj ve özel hayatın gizliliğini ihlal etmek suçlarından tutuklandı.

Mansur Yavaş'ı sahte senetle suçlamıştı, 'sahtecilik'ten tutuklandı

Mansur Yavaş'ın 31 Mart'taki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı döneminde çeşitli suçlamalar ortaya atan Necmettin Kesgin, Ankara'da yakalanarak cezaevine gönderildi.

Müstechen çocuk görüntüsü bulundurmaktan da ceza alacak

Kesgin'in, resmi belgede sahtecilik, şantaj ve özel hayatın gizliliğini ihlal etmek suçlarından kesinleşmiş 6 yıl 6 ay hapis cezası aldığı öğrenildi.

Daha önceden de sahte ÖSYM belgesi düzenlemek suretiyle resmi evrakta sahtecilik suçundan 1 yıl 8 ay kesinleşmiş cezası bulunan Kesgin'in, müstehcen çocuk görüntüsü bulundurmaktan aldığı 3 yıl cezanın da kesinleşmesi bekleniyor.

6 yıl 6 aylık cezası istinaf mahkemesi tarafından kesinleşti

Necmettin Kesgin, daha önce Mansur Yavaş'ın şikâyeti üzerine sahte senet düzenlediği için resmi belgede sahtecilikten 4 yıl, şantajdan 1 yıl 3 ay ve özel hayatın gizliliğini ihlalden (yaptığı görüşmeleri izinsiz olarak görüntülü ve sesli olarak kayıt yaptığı) 1 yıl 3 ay olmak üzere toplam 6 yıl 6 ay hapis cezası almış ve bu cezası istinaf mahkemesince kesinleştirilmişti.