Gündem
Giriş Tarihi : 01-02-2021 03:09   Güncelleme : 06-02-2021 05:38

Manisa'da korkunç olay: 4 genç bir otomobilin içinde ölü bulundu

Manisa'da 4 genç, bir otomobil içinde ölü bulundu. Gençlerden 3'ünün av tüfeğiyle başlarından vurulduğu belirlenirken, öldürülen bir diğer gençte ise silah ya da kesici/delici alet yarası bulunmadı.

Manisa'da korkunç olay: 4 genç bir otomobilin içinde ölü bulundu

Olay, saat 17.00 sıralarında Manisa'nın Ahmetli ilçesine bağlı Kestelli Mahallesi Bintepeler Atçeşme mevkisinde meydana geldi.

Alaşehir ilçesinde oturan Neşet Dalgın (24), Ümit Zangal (20) ve akrabası olan Serkan Zangal (23), iddiaya göre cuma günü Kestelli Mahallesi'ndeki arkadaşları Muharrem Zengin'e (22) misafirliğe gitti.

Silah seslerini duyan mahalleli jandarmaya haber verdi

Lise yıllarından arkadaş oldukları öğrenilen ve birlikte zaman geçiren 4 genç, iddiaya göre akşam saatlerinde otomobille Ataşehir mevkisine geldi.

Gençlerin bulunduğu bölgeden peş peşe silah seslerinin duyulması üzerine mahalle sakinleri, jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdi.

3 kişi av tüfeğiyle başlarından vuruldu

İhbar üzerine bölgeye giden jandarma, otomobil içerisinde 4 gençten 3'ünü başlarından silahla vurulmuş halde buldu.

Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde gençlerin yaşamını yitirdiği belirlendi.

Bir gençte silah ya da kesici alet yarası bulunmuyor

Bu kişilerden 3'ünün av tüfeğiyle başlarından vurulduğu, birinde ateşli silah ya da kesici, delici alet yarası olmadığı, sözkonusu tüfeğin ise Muharrem Zengin'in babasına ait olduğu tespit edildi.

Cesetler, incelemelerin ardından Turgutlu Devlet Hastanesi'ne götürülürken, bölgeye gelen gençlerin yakınları sinir krizi geçirdi.

Olay yerine gelen savcının incelemesinin ardından 4 kişinin cesedi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Öte yandan, bölgeye gelen Ahmetli Kaymakamı Gökay Özkan da, olay yerinde ekiplerden bilgi aldı.

Jandarma, gençlerin toplu intihar etmi ihtimalini de göz önünde bulundurarak, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.