Siyaset
Giriş Tarihi : 14-05-2022 00:09   Güncelleme : 21-05-2022 03:39

'Lanet olsun yargınıza' diyen CHP'lilere Bakan Bozdağ'dan kınama

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yargıtay'ın Canan Kaftancıoğlu kararına sert tepki gösteren CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu ve parti yöneticilerini kınayan bir mesaj yayınladı.

'Lanet olsun yargınıza' diyen CHP'lilere Bakan Bozdağ'dan kınama

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili kararına sert ifadelerle tepki gösteren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yöneticilerini kınadı.

Bakan Bozdağ, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Yargı kararlarını bahane ederek, Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan seviyesiz, ahlak ve hukuk dışı ifadelerinden dolayı CHP Genel Başkanı'nı ve CHP'li yetkilileri kınıyorum" dedi.

Yargı mensuplarının anayasa, kanun ve hukuka uygun vicdani kanaatlerine göre karar verdiğini kaydeden Bozdağ, kararları nedeniyle yargı mensuplarını tehdit ve hakaret edenleri de kınadı.

"'Saray yargısı' ithamları ile tehdit ve hakaret edenleri kınıyorum"

Bakan Bozdağ, paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Anayasa,kanun ve hukuka uygun vicdani kanaatlerine göre karar veren yargı görevlilerine; "Lanet olsun yargınıza", "İntikam duygusuyla haraket ediyorlar", "Siyasi karar veriyorlar", "Saray yargısı" ithamları ile tehdit ve hakaret edenleri kınıyorum.

Ana muhalefet partisi lideri ve yetkililerinin, bekledikleri gibi karar vermeyen yargı görevlilerini tehdit ve hakaretlerle hedef alması asla kabul edilemez. Yargı kararları, siyasi taraftarlığa uygunluğa göre değerlendirilemez. Ana muhalefetin dilinden düşürmediği hak, adalet, hukuk devleti, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı gibi temel ve ilke kavramların, kendi siyasi yararları sözkonusu olduğunda içlerinin nasıl boşaltıldığı hususu, ibretlik bir manzara arz etmektedir.