Gündem
Giriş Tarihi : 24-06-2021 02:50   Güncelleme : 30-06-2021 04:19

Kültür ve Turizm Bakanı'yla görüşüldü: Müzik yasağı kalkacak!

Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği Başkanı Kaya Demirer, müziğin saat 24.00 ile sınırlandırılmasının kademeli normalleşmenin bir parçası olduğunu ve kısıtlamanın kalkacağını duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanı'yla görüşüldü: Müzik yasağı kalkacak!

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası normalleşme adımlarını açıklayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sokağa çıkma kısıtlamalarının 1 Temmuz'dan itibaren kalkacağını söylemesinin ardından, "Müzikle ilgili sınırlamayı daha ileri bir saat olan 00.00'a çekiyoruz; kusura bakmayın kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok" demesi kamuoyunda büyük tartışma yaratmıştı.

Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) Başkanı Kaya Demirer, konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanı 'kademeli olarak kalkacak' dedi

Antalya'da gerçekleştirilen Birinci Uluslararası Gastronomi Turizm, Ağırlama, Otel, Restoran ve Yatırım Zirvesi'nde konuşan Demirer, Antalya'ya gelmeden önce Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştüğünü ve kendisine bu kısıtlamanın yakın bir zamanda kademeli olarak kalkacağını söylediğini belirtti.

Demirer'in açıklaması

Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre Demirer'in açıklaması şöyle:

Kendisinin de izniyle buradan duyurmak isterim ki, müziğin 24.00 ile sınırlandırılması kademeli normalleşmenin bir parçası. Sayın Bakan bunu başka hiçbir yere çekmeye gerek olmadığını, kısıtlamanın yakın bir zamanda kademeli bir şekilde kalkacağını söyledi.