Dünya
Giriş Tarihi : 16-11-2020 01:25   Güncelleme : 20-11-2020 03:53

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan Türkiye'ye: 'Etle tırnak gibiyiz'

Lefkoşa’da Türkiye tarafından yaptırılan Acil Durum Hastanesi'nin açılış törenine katılan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, törende yaptığı konuşmada, Erdoğan’a hitaben, "Biz her zaman beraberiz, etle tırnak gibiyiz, bizi kimse birbirimizden koparamaz, birlikte çok daha güçlü olalım" dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan Türkiye'ye: 'Etle tırnak gibiyiz'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lefkoşa'da Türkiye tarafından yaptırılan Acil Durum Hastanesi'nin açılış törenine katılarak, hastanenin açılışını gerçekleştirdi.

Törende konuşma yapan KKTC lideri Tatar, Covid-19 döneminde Başbakanlık görevinde bulunduğunu ifade ederek, "Bakanlar Kurulu olarak belki de 3 ayda 50 Bakanlar Kurulu, belki 300 saat Covid-19'u halkımızın sağlığını nasıl koruyacağımızı, nasıl tedbirler alacağımızı tartıştık" dedi.

Bu süreçte alınan kararlar, yapılan çalışmalar ve tedbirleri anlatan Tatar, süreç içerisinde kendilerine destek olan Türkiye'ye teşekkürlerini sundu.

Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya teşekkürlerini sunarak, "Bu süreç içerisinde bizlere her zaman destek olan elbette anavatanımız Türkiye ve onun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yardımcısı Fuat Oktay ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ydı" diye konuştu.

Hastanenin ortaya çıkmasında Erdoğan'ın katkısının sonsuz olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, Kuzey Kıbrıs'ın ihtiyacı olan her anda Türkiye'den her türlü desteği alabildiğini aktardı.

"BİZİ HÜKÜMET OLARAK ELEŞTİRENLER, BAKALIM ŞİMDİ NE DİYECEKLER?"

Süreci iyi yönettiklerini ve başarıyla sürdürdüklerini belirten Tatar, "O sıkışık dönemlerde bir pandemi hastanesi yapamayan hükümet olarak bizi eleştirenler, bu akşam acaba ne diyecekler?" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Tatar, yeni açılan hastane ile Kuzey Kıbrıs sağlık sisteminin daha da güçlendiğini vurguladı.

"ACİL DURUM HHASTANESİ İKİ AY GİBİ KISA BİR SÜREDE TAMAMLANDI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Lefkoşa'ya yapılan Acil Durum Hastanesi'nin iki ay gibi kısa bir sürede tamamlandığını ifade eden Tatar, "Hastane hazır, sağlık sistemi daha da güçlendi, KKTC dünyanın gözü önünde daha da güçlenmeye devam ediyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Erdoğan’a hitaben, "Sayın Cumhurbaşkanı, biz her zaman beraberiz, etle tırnak gibiyiz, bizi kimse birbirimizden koparamaz, birlikte çok daha güçlü olalım" şeklinde konuştu.