Gündem
Giriş Tarihi : 09-02-2021 03:12   Güncelleme : 12-02-2021 02:50

Kıvanç Tatlıtuğ ve eşi ölümle tehdit ediliyor

Ailesi tarafından akli dengesinin yerinde olmadığı belirtilen Sinan A.'nın bir süredir ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ve eşi Başak Dizer'e yönelik ölüm tehditlerinin devam etmesi üzerine, Tatlıtuğ ve eşi şahıs hakkında zorlama hapis talebinde bulundu.

Kıvanç Tatlıtuğ ve eşi ölümle tehdit ediliyor

Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile eşi Başak Dizer, kendilerini sosyal medya hesabı üzerinden ölümle tehdit eden ve hakaret içerikli mesajlar gönderen Sinan A. hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Şikâyet üzerine İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca başlatılan soruşturma, suçun uzlaştırmaya tabi suçlardan olması nedeniyle Uzlaştırma Bürosu'na gönderilmiş, ancak taraflar arasında uzlaşma sağlanamamıştı.

Bunun üzerine savcılık, şüpheli Sinan A. hakkında 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından 9 aydan 4 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açmıştı.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi ise Sinan A. hakkındaki davaya yetkisizlik kararı vermişti.

"Kocana söyle hazırlık yapsın, yok edicem onu"

Ancak bu süreçte Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer, sosyal medya hesabından şüpheli Sinan A.'nın sürekli hesap değiştirerek defalarca ölüm tehdidinde bulunduğu gerekçesiyle yeniden mahkemeye başvurdu.

Mahkemeden üç aylık tedbir kararı aldıran Tatlıtuğ çifti, "Kocana söyle hazırlık yapsın, yok edicem onu. Kıvanç'ın dünyasını seyret, eser kalmayacak, kocan ölecek, hiç ümidin kalmasın. Bak nasıl gömüyorum kocanı, akın ediyor insanlar cenazesine" şeklindeki tehditlerin devam etmesi üzerine avukatları İbrahim Halil Ateş aracılığıyla bir kez daha mahkemeye başvurdu.

Zorlama hapsi talep edildi

İstanbul 1. Aile Mahkemesi'ne sunulan dilekçede, "Şüphelinin tehdit ve hakaretlerini saplantı haline getirdiği" belirtilerek şüpheli Sinan A.'nın önleyici tedbir kararına aykırı davranıp tehdit ve hakaret etmeye devam etmesi nedeniyle zorlama hapsi talep edildi.

Kararı değerlendiren mahkeme, "Mesajların Sinan A. tarafından gönderildiğinin sabit olmadığı, ayrıca mesajların gönderildiği tarihin sabit olmadığı" gerekçesiyle zorlama hapis talebini reddetti.

Tatlıtuğ çifti ise bu karara üst mahkemeye başvurarak itirazda bulundu. İstanbul 2. Aile Mahkemesi de kararın olayla uyumlu ve yasaya uygun olması nedeniyle itirazı reddetti.

Kıvanç Tatlıtuğ'un eşinin işyerine gidip tehdit etti

Tatlıtuğ çiftinin avukatı İbrahim Halil Ateş, "Bu talep, birçok defa yaptığımız başvurulardan sadece biri. Sözkonusu kişi, mahkemenin uzaklaştırma kararına rağmen sosyal medya hesapları üzerinden tehdit, hakaretlerine devam etmiştir. Daha önce de müvekkilimiz Başak Dizer'in işyerine giderek tehditlerde bulunmuştur. Şüpheli suç teşkil eden eylemlerine aralıksız devam etmektedir, verdiği rahatsızlık yorucu hale gelmiştir" dedi.

Şüphelinin akli dengesi yerinde değil

Şüphelinin ailesinin de akli dengesinin yerinde olmadığını söylediğini belirten Ateş, "Ayrıca sanık hakkında Gebze Sulh Hukuk Mahkemesi kısıtlılık kararı vermiştir. Ailesi de bu durumdan dertlidir. Her ne kadar bu kişi hakkında şikayetlerde bulunuyor olsak da, şahsın gerekli tedavisinin yapılarak topluma kazandırılması için tedavi altına alınmasını amaçlıyoruz" diye konuştu.