Gündem
Giriş Tarihi : 01-08-2021 01:08   Güncelleme : 05-08-2021 02:19

Kılıçdaroğlu'ndan Konya katliamı açıklaması: 'Derin devlet'e seslendi

Konya'daki katliama ilişkin açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'derin devlet'e seslenerek, "Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Konya katliamı açıklaması: 'Derin devlet'e seslendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya'da 7 kişilik ailenin katledilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Kendini derin devlet olarak görme gafletine düşen çetelere sesleniyorum: Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz!" dedi.

"İleride olabilecek yeni provokasyonlar..."

Kılıçdaroğlu'nun mesajları şu şekilde:

  • Konya’dan korkunç bir katliam haberi aldık. Konu çok hassas olduğu için, detaylar netleşmeden konuşmak istemedim. Abdüllatif Şener Bey’in başkanlığındaki heyetimiz bölgede. Tespitler paylaşılacaktır. Yine de ileride olabilecek yeni provokasyonlarla ilgili düşüncelerimi paylaşayım.

"Kendini derin devlet olarak görme gafletine düşen çeteler"

  • En kıymetli varlığımız Türk-Kürt kardeşliğidir. Ülkemizin çok yükü var biliyorum; kardeş olanların beli bükülür, gönlü bükülmez. Kendini derin devlet olarak görme gafletine düşen çetelere sesleniyorum: Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz!

"Bu ülkeyi sokakta bulmadık biz"

  • Bu ülkenin geleceği için mücadele edecek milyonlarca Kuvay-i Milliyeci, vatansever var. Bu ülkeyi sokakta bulmadık biz. Bu iktidar da yolcudur! Ancak devletimiz bakidir ve devletimizi tüm kurumlarıyla birlikte yeniden ayağa kaldıracağız. Kardeşçe yaşadık ve yaşayacağız.