Siyaset
Giriş Tarihi : 18-02-2021 00:53   Güncelleme : 21-02-2021 01:40

Kılıçdaroğlu'ndan, kendisine hakaret eden Erdoğan'a tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi için kullandığı "terbiyesiz herif" ifadesine yanıt veren CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Niçin söylüyor bunları? Ben 16 şehidimizin hakkını savunduğum için. Kendisine 5 soru sordum. En azından toplum neyin ne olduğunu öğrensin diye" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan, kendisine hakaret eden Erdoğan'a tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Ankara'da partisinin il kongresinde kendisi için "Terbiyesiz herif, sana Milli Savunma Bakanımı, İçişleri Bakanımı gönderiyorum. Sen bunlara layık değilsin" diyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi.

"İnsan için ahlak, elbiseden daha önemlidir"

Kılıçdaroğlu, kişisel Twitter hesabında, "İnsan için ahlak, elbiseden daha önemlidir" notuyla paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

  • Bugün Erdoğan bana hakaret ediyor. Kontrolünü kaybedip terbiyesiz bile diyor. Niçin söylüyor bunları? Ben 16 şehidimizin hakkını savunduğum için. Kendisine 5 soru sordum. En azından toplum neyin ne olduğunu öğrensin diye.

"O 5 sorunun cevabını senden mutlaka alacağım"

  • Sen tüm bunları bırakıp bana hakaret ediyorsun. İşin reklamına kaçıyorsun. 16 şehidimizin hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğim ve o 5 sorunun cevabını mutlaka senden alacağım.

Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a sorduğu 5 soru

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabında, "13 şehidimizin sorumlusu olan Erdoğan'a 83 milyon vatandaşım adına soruyorum" diyerek şu soruları sormuştu.