Siyaset
Giriş Tarihi : 08-06-2021 00:42   Güncelleme : 12-06-2021 02:40

Kılıçdaroğlu'ndan halka çağrı: Bu haramzadelerle selamı sabahı kesin

Sosyal medyadan anne-babalara seslenen CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Ülkemiz iktidardaki partinin, mafya ve çetelerle giriştiği magazinsel ilişkilerin elinde can çekişiyor. Sizden ricam, yalvarıyorum; bu haramzadelerin sofrasına oturmayı reddedin, selamı sabahı kesin" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan halka çağrı: Bu haramzadelerle selamı sabahı kesin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter'da videolu bir mesaj paylaştı.

Yaptığı paylaşımda anne-babalara seslenen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

Sevgili anne babalar bugün sizlerle konuşalım istedim. Ülkemiz hasta ve bu hastalık Covid değil, Covid geçer, Covid’in aşısı var. Bu ülkeyi içeriden yiyen kangrenle ilgili ne yapacağız? Bu güzel ülkenin, onu ayakta tutan erdemleri var. Bu kangren onları yok etmek üzere. İyi bir anne, iyi bir baba, iyi bir eş, iyi hısım, akraba olmanın erdemleri bunlar.

"Önce gençlerimizi işsiz bıraktılar, şimdi de gayrimeşruluğun magazinine maruz bırakıyorlar"

Ülkemiz iktidardaki partinin, mafya ve çetelerle giriştiği magazinsel ilişkilerin elinde can çekişiyor. Beni en çok endişelendiren genç evlatlarımız. Önce gençlerimizi işsiz bıraktılar, şimdi de gayrimeşruluğun magazinine maruz bırakıyorlar. Bu ortaya dökülen pislikler, yarın genç evlatlarımızı baştan çıkarabilir, evlatlarımızı yozlaştırabilir, kriminalize edebilir. Bunun karşısında güçlü ve dinç durmalıyız.

"Ben her yerde erken seçim isteyeceğim, başka çarem kalmadı"

Sizden ricam, yalvarıyorum; bu haramzadelerin sofrasına oturmayı reddedin, selamı sabahı kesin. Türkiye'nin kaderini onlar tayin edemeyecek sevgili halkım, siz edeceksiniz. Makul anneler-babalar, ülkenin iyi insanları... Ülkenin geleceğini siz tayin edecek, siz belirleyecekseniz.

Ben her yerde erken seçim isteyeceğim, başka çarem kalmadı. Bana katılın. Her yerde bağıracağız: seçim hemen, hemen seçim.