Siyaset
Giriş Tarihi : 16-10-2021 01:36   Güncelleme : 21-10-2021 03:03

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: 'Yok öyle istediğin gibi at koşturmak'

CHP lideri Kılıçdaroğlu, döviz kurlarındaki yüksek artış ile motorin ve benzine peş peşe gelen zamları eleştirerek, Erdoğan'a hitaben, "Yok öyle istediğin gibi at koşturmak. Biz varız ve mücadele edeceğiz" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: 'Yok öyle istediğin gibi at koşturmak'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, dolar ve euro'daki dengesiz artış ile motorin ve benzine gelen zamma tepki gösterdi.

"Biz varız ve mücadele edeceğiz"

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, "Dolar rekorlar kırıyor. Motorin ve benzine yine zam geldi. Sebep olduğun bu rezaletin milleti ezmesini daha fazla izleme, Karakış Fonu'nu kur" çağrısında bulundu.

Ayrıca gün içinde Merkez Bankası’na gideceğini belirten Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a hitaben, "Yok öyle istediğin gibi at koşturmak. Biz varız ve mücadele edeceğiz" dedi.

"Dolar son 45 günde yüzde 10 değer kaybetti"

Daha sonra Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile 1.5 saatlik bir görüşme gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, görüşmenin ardından şunları ifade etti:

Önümüzdeki süreç bir zam yağmuru olarak vatandaşın önüne gelecek. 'Karakış fonu' kurulması gerektiğini tekrarladım. Son 45 günde TL, dolara karşı yüzde 10 değer kaybetti.