Gündem
Giriş Tarihi : 15-02-2021 01:41   Güncelleme : 17-02-2021 23:59

Kılıçdaroğlu'ndan 13 yurttaşın şehit edilmesiyle ilgili açıklama

13 yurttaşın şehit edilmesine ilişkin açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Terör nereden ve kimden gelirse gelsin lanet okuyacağız ve mücadele edeceğiz. Mücadele etmek hepimizin ortak görevidir. Çok acılar çektik" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan 13 yurttaşın şehit edilmesiyle ilgili açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pençe Kartal-2 harekât bölgesinde 13 yurttaşın şehit edilmesine ilişkin açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından, 'Bu acının tarifi; bu yasın sizi, bizi yok' başlığıyla yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

Sevgili halkım, terör nereden ve kimden gelirse gelsin lanet okuyacağız ve mücadele edeceğiz. Mücadele etmek hepimizin ortak görevidir. Çok acılar çektik.

Bugün Gara'dan 13 şehidimizin haberi geldi. İçimiz yanıyor. Evlatlarımız, bizim evlatlarımız; kamu görevlileri var, vatandaşlarımız var. Yüreğimiz yanıyor, içimiz yanıyor ama bütün bunlara rağmen iktidar sahipleri 'Bizden ve sizden' diye bağırarak konuşuyorlar. Allah aşkına kim bizden, kim sizden?

İçimiz yanıyor, evlatlarımız hayatlarını verdi bu güzel ülke için. Derin bir yastayız ama birlikte olacağız, birlikte mücadele edeceğiz. Türkiye'yi birlikte aydınlığa çıkaracağız.