Siyaset
Giriş Tarihi : 20-08-2021 00:50   Güncelleme : 23-08-2021 04:21

Kılıçdaroğlu: 'Seller ilçeleri yok ediyor, Erdoğan küfürde kıyamette'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın canlı yayında söylediği sözlere yanıt veren CHP lideri Kılıçdaroğlu, "128 milyar hâlâ ortada yok. Ekonomi çökmüş. Göçmen seli devam ediyor. Yangınlar ülkeyi çorağa döndürdü. Seller ilçeleri yok ediyor; Erdoğan küfürde kıyamette" dedi.

Kılıçdaroğlu: 'Seller ilçeleri yok ediyor, Erdoğan küfürde kıyamette'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında kendisine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kişisel Twitter hesabında yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, "Erdoğan her hafta yeni bir canlı yayında. Tabii anketlerden gidici olduğunu biliyor, gerginliği artırarak oy kazanma peşinde... Dün yine canlı yayına katıldı ve gecenin özetini çıkarmak gerekirse; iftira, küfür, hakaret, riya ve bedduadan başka bir şey duyamadık" ifadelerini kullandı.

"Erdoğan'ın bu halleri hayli endişe verici"

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

  • Sonunda da 'Neden önemli bir toplantıda dışişleri yetkilisi yoktu' diye soran halkımıza, 'Başınıza taş düşsün' dedi. Erdoğan'ın trolleri de paralelde küfürlü bir kampanya başlattılar. Saray'ın hali maalesef budur.

  • Erdoğan'ı ve küfürlerini ciddiye almıyorum, ancak bu halleri, ülke bekasının sözkonusu olduğu bu dönemde, hayli endişe verici...

"Beceriksizliğinin yarattığı boşluğu küfürbaz trolleri doldurmaya çalışıyor"

  • 128 milyar hâlâ ortada yok. Ekonomi çökmüş. Göçmen seli devam ediyor. Yangınlar ülkeyi çorağa döndürdü. Seller ilçeleri yok ediyor; Erdoğan küfürde kıyamette... Beceriksizliğinin yarattığı boşluğu küfürbaz trolleri doldurmaya çalışıyor.

"Canlı yayınlarını uyku ve öfke nöbetleri arasında geçiriyor"

  • Önümüz kış. Enflasyon halkımızın belini kırıyor. Görülüyor ki, canlı yayınlarını uyku ve öfke nöbetleri arasında geçiren Erdoğan, halkımızın yardım çağrılarına asla bir çözüm bulamayacak. Biz bu kış belediyelerimizle, halkımızın yardımına mutlaka koşacağız ama böyle bir ruh haline düşmüş bir iktidarın artık seçimde bir güvenoyu alması gerektiği de aşikârdır.