Siyaset
Giriş Tarihi : 01-01-2021 23:41   Güncelleme : 05-01-2021 04:39

Kılıçdaroğlu: Erdoğan bütün başörtülü kadınlardan özür dilemeli

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, vitrin mankeni gibi başörtülü kadınları yanına alarak vatandaşı kandırdığı yönündeki sözlerine tepki göstererek, "Bir kadına bundan daha ağır hakaret edilemez. Ne demek vitrin mankeni? Erdoğan’ın bütün başı örtülü kadınlardan açık ve net özür dilemesini bekliyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu: Erdoğan bütün başörtülü kadınlardan özür dilemeli

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li Fikri Sağlar'ın 'Türban' açıklamalarına yanıt verdiği konuşmasında CHP'ye sert eleştirilerde bulundu.

Erdoğan: "Geçti o işler"

Erdoğan, "Oy almak için bazı yerlerde görüyorsunuz, işte başörtülü birkaç kişiyi yanlarında âdeta böyle vitrin mankeni gibi getirip koymak kimseyi artık aldatmıyor, geçti o işler" dedi.

Kılıçdaroğlu: "Biraz da sesini kes yaa, insanlara hakaret etmekten vazgeç"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın 'vitrin mankeni' sözlerine "Biraz da sesini kes yaa. İnsanlara hakaret etmekten vazgeç" diyerek tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

Bir kadına bundan daha ağır hakaret edilmez. Doğru değil yani. Ne demek yaa vitrin mankeni? Dönüp bir kendisine baksın bakalım. İnsan gerçekten üzülüyor. O koltuğun hakkını ver sen. Oturduğu koltukla millete vatandaşa, başını açana, başını kapatana her türlü hakareti yapabiliyor. Ne demek yaa vitrin mankeni?

"Kendi partisinden olursa sorun yok, başka partiden olursa vitrin mankeni"

Kendi partisinden olursa hiçbir sorun yok, başka bir partiden olursa vitrin mankeni. Hangi akılla, hangi mantıkla bunu söylüyor? Hangi bilgiyle, hangi birikimle bunu söylüyor? Ben Erdoğan'ın bütün başı örtülü kadınlardan açık ve net özür dilemesini bekliyorum. Yazıktır günahtır yaa. Toplumu ayrıştırmak, toplumu kavga eder hale getirmek yetmedi mi arkadaş? Biraz da sesini kes yaa. İnsanlara hakaret etmekten vazgeç, senden yana olan herkes çok iyi, karşında olan düşman. Ne düşmanı yaa? Bu ülkede yaşıyoruz, beraber yaşıyoruz yaa. Başı açık - başı kapalı kadını, erkeği, yaşlısı, genci beraber yaşıyoruz. Bırakın yaa 2021'in birinci günü, milletin yüzü gülsün bari. Gerçekten acıyorum. Allah akıl fikir versin buna.

Kaftancıoğlu: "Çok yakında meydanlarda yuhalattığı kadınlar kendisine güle güle diyecek"

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da Erdoğan'a, şu sözlerle tepki gösterdi:

Sembolik diyerek kendi partisindeki kadınları aşağılayan Erdoğan, #VitrinMankeni diyerek başta PM üyemiz Sevgi Kılıç ve il yöneticimiz K. Celayir olmak üzere tüm kadınları aşağılamıştır.

Çok yakında meydanlarda yuhalattığı ve aşağıladığı bütün kadınlar kendisine güle güle diyecek.