Gündem
Giriş Tarihi : 19-04-2020 00:53   Güncelleme : 21-04-2020 00:54

Karantinaya alınan gemideki Türk yolcular Türkiye'ye getiriliyor

Yunanistan'da 3 Nisan'da karantinaya alınan İspanyol gemisinde bulunan 152 Türk ve 8 yabancı ülke vatandaşı Türkiye'ye getiriliyor.

Karantinaya alınan gemideki Türk yolcular Türkiye'ye getiriliyor

Türkiye'nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin, yaptığı açıklamada, bir kısmı otellerde bir kısmı gemide karantinada bulunan 152 Türk ve 8 yabancı ülke vatandaşının karantina süresinin dün gece dolduğunu, bu gece otobüslerle İpsala sınır kapısından Türkiye'ye girişlerinin gerçekleşmesinin öngörüldüğünü söyledi.

"SEYAHATE ENGEL BİR DURUMLARI YOK"

Karantina sürecinde Türk vatandaşlarının durumlarının yakından izlendiğini vurgulayan Özügergin, "Yapılan son sağlık kontrollerine göre, seyahate engel bir durumlarının olmadığı ilgili birimlerce tarafımıza bildirilmiştir" ifadelerini kullandı.

Özügergin, Türk vatandaşlarının gemiden ve otellerden tahliye sürecini Atina-Pire Başkonsolosluğu'nun da sahada takip ettiğinin altını çizerek, vatandaşların Türkiye'ye girişleri sonrası tabi olacakları düzenlemelerin, Sağlık Bakanlığı ve diğer yetkili kurumların takdirinde olduğunu dile getirdi.

3 NİSAN'DA GEMİ KARANTİNA ALTINA ALINMIŞTI

Yunanistan'ın Pire Limanı'nda El. Venizelos isimli gemi, yolcu ve mürettebatta yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edilmesi nedeniyle 3 Nisan'da karantina altına alınmıştı.

Covid-19 testi pozitif çıkan mürettebat ve yolcular gemide tedavi edilmiş, testleri negatif çıkanlar ise Atina'daki farklı otellerde 14 gün süreyle karantina altına alınmıştı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Pandemide 2'nci dalga olur mu? Türkiye ne kadar etkilenir?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
webmaster forum