Gündem
Giriş Tarihi : 12-05-2022 23:21   Güncelleme : 12-05-2022 23:52

Kaftancıoğlu'na siyaset yasağı: 'Hep birlikte nefes alacağız, az kaldı'

Yargıtay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 3 davadan aldığı cezaları onamasının ardından Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabında video-mesaj yayınladı.

Kaftancıoğlu'na siyaset yasağı: 'Hep birlikte nefes alacağız, az kaldı'

Yargıtay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 3 davadan aldığı cezaları onadı, 2 davayı ise düşürdü.

Karara tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabında, partisinin tüm milletvekillerine çağrıda bulunarak, "Derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın" dedi.

"İktidardaki kötülüğü hep birlikte göndereceğiz"

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da, yargıtay kararının ardından yayınladığı videoya şu notu düştü:

Memleketime bahar gelmiş:)

Asla durmak, yılmak, yorulmak yok!

Nerede olursak olalım, çalışacak, çalışacak, umudu örgütleyerek iktidardaki kötülüğü hep birlikte gönderecek, hukukun üstünlüğünü tesis ettiğimizde hep birlikte nefes alacağız... #AzKaldı

Kaftancıoğlu, videoda ise şunları söyledi:

Biz iktidardaki kötülüğü gönderinceye kadar, bu ülkede sadece Canan Kaftancıoğlu için değil, 84 milyon için hukuku yeniden sağlayıncaya kadar çalışmaya devam edeceğiz. Asla ve asla umudunuzu kaybetmeyin. İktidardaki kötülüğü bizler umudu örgütleyerek göndereceğiz. İşte o zaman bu ülkede gerçek adalet, gerçek hukuk tesis edilmiş olacak.

CHP Gençlik Kolları: "Faşizme teslim edecek tek bir yoldaşımız bile yok!"

CHP Gençlik Kolları tarafından yapılan çağrıda da, "İstanbul'da bulunan tüm gençlik örgütümüzü saat 18.00'de il başkanlığımıza çağırıyoruz. Faşizme teslim edecek tek bir yoldaşımız bile yok!" ifadeleri kullanıldı.