Siyaset
Giriş Tarihi : 30-10-2020 01:57   Güncelleme : 03-11-2020 01:10

İYİ Parti'yi karıştıran Ümit Özdağ, Disiplin Kurulu'na sevk edildi

İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cü olmakla suçlayan İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ, Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

İYİ Parti'yi karıştıran Ümit Özdağ, Disiplin Kurulu'na sevk edildi

İYİ Parti tarafından yapılan açıklamada, İstanbul milletvekili Ümit Özdağ'ın, "Buğra Kavuncu İYİ Parti'ye gelmeden önce Meral Akşener'i FETÖ'cü olabileceği konusunda uyardım. Meral Hanım, güvenlik konusunda devletin en önemli kişisiyle görüştüğünü ve Buğra Kavuncu hakkında olumsuz bir bilgi olmadığını bana söyledi. Ben de kendisine 'Devlet, elindeki her bilgiyi vermez' dedim" şeklindeki açıklamasına atıfta bulunuldu.

"İL BAŞKANLARIMIZ VE 108 İLÇE BAŞKANLARIMIZIN TALEBİ ÜZERİNE"

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi:

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Sayın Ümit Özdağ'ın, partimiz ve İstanbul İl Başkanımız ile ilgili açıklama ve ithamları, kamuoyunun malumudur. Gelişmeler üzerine, il başkanlarımız ve 108 ilçe başkanımız, 'disiplin sürecinin' başlatılması yönünde talepte bulunmuştur.

"ÜMİT ÖZDAĞ'IN DİSİPLİN KURULU'NA SEVKİNE KARAR VERİLMİŞTİR"

Genel Sekreterliğimize yapılan başvurular, bugün Sayın Genel Başkanımıza iletilmiş, Sayın Genel Başkanımız da, başvuru ve talepleri değerlendirerek, Sayın Ümit Özdağ'ın Disiplin Kurulu’na sevkine karar vermiştir. Milletimizin bilgisine saygı ile sunarız.