Gündem
Giriş Tarihi : 22-08-2021 02:07   Güncelleme : 25-08-2021 03:49

İYİ Partili Buğra Kavuncu'ya saldıran kişinin ifadesi: 'Milliyetçi biriyim'

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yumruklu saldırıda bulunan kişi, hakimlikteki ifadesinde, milliyetçi biri olduğunu ve Kavuncu'yu paylaşımlarından dolayı sevmediğini belirterek, "Beni kimse yönlendirmedi" dedi.

İYİ Partili Buğra Kavuncu'ya saldıran kişinin ifadesi: 'Milliyetçi biriyim'

İstanbul'un Bakırköy ilçesinde, saat 14.00 sıralarında, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yumruklu saldırı düzenleyen kişi, Silivri'de yakalanarak gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheli S.O., sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi.

"Kasten yaralama"dan tutuklandı

Adliyede cumhuriyet savcısına ifade veren şüpheli, tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli S.O.'nun "kasten yaralama" suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Kavuncu'yu Bakırköy'de tesadüfen görmüş

Şüpheli S.O., hakimlikteki ifadesinde, araç almak için Bakırköy'e gittiğini, aracı alacağı kişiye ulaşamayınca zaman geçirmek ve çocuklarına bir şey almak için mağazaların bulunduğu caddede gezerken Kavuncu'yu gördüğünü söyleyerek, şöyle konuştu:

Sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla FETÖ'cü olduğunu düşünerek kendisini görünce bakıştık. Kendisinin bana imalı bakması nedeniyle kolumu savurdum. Milliyetçi biriyim. Kendisini paylaşımlarından dolayı sevmiyordum. Kendisine kolumu savurduktan sonra olay yerinden taksiye bindikten sonra kaçtım. Beni kimse yönlendirmedi. Daha önceden kurgulanmış bir plan değildir, anlık gelişmiştir.