Siyaset
Giriş Tarihi : 21-10-2020 23:35   Güncelleme : 25-10-2020 01:41

İYİ Partili 81 il başkanından Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu

İYİ Parti'de Ümit Özdağ depremi sürüyor... İstanbul'un 39 ilçesinin imza vererek ihracını istediği Özdağ hakkında, 81 il başkanının da imza vererek suç duyurusunda bulunacağı bildirildi.

İYİ Partili 81 il başkanından Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, 81 il başkanının Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Dün 20 il başkanın genel merkeze gelerek Ümit Özdağ'ın ihracını istediklerini belirten Dikbayır, il başkanlarının çok çalıştıklarını ve Özdağ'ın emeklerine helal getirdiklerine yönelik şikâyette bulunduklarını ifade etti.

İL BAŞKANLARI DA İHRAÇ EDİLMESİNİ İSTİYOR

Dikbayır, "81 il başkanımız bir araya gelip toplu şekilde ihracını isteyecekler. İstanbul'da önce 39 ilçe başkanımız bu talepte bulundu. Taleplerini imza altına alarak 81 il başkanı da aynı şeyi yapacak" diye konuştu.

"GENEL İDARE KURULU'NDAN DA İHRAÇ KARARI ÇIKACAK"

"İl başkanlarının böyle bir talepte bulunması durumunda genel başkan ne diyebilir?" sorusunu yönelten Dikbayır, "Milletvekilleri ve Genel İdare Kurulu içinde de ihraç talebi var. Bu durumdan hoşnutsuzlar. Bu konu oylamaya sunulursa ben net bir şekilde Ümit Özdağ'ın ihracından yana oy kullanırım. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin. Böyle bir açıklama beklemiyordum. İstanbul'un 39 ilçesi imza vererek ihraç istedi. 81 il başkanı imza veriyor, ihraç istiyor. Genel İdare Kurulu'ndan da büyük ihtimalle böyle bir karar çıkacak. Taban çok kızgın" değerlendirmesinde bulundu.

"ÖZDAĞ'IN ELİNDE BELGE VARSA MAHKEMEYE VE KAMUOYUNA AÇIKLASIN"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ise, İYİ Parti olarak memleketin yükünü çekmeye çalıştıklarını vurgulayarak, Özdağ'ın elinde varsa bir belgenin mahkemeye ve kamuoyuna açıklamasını istedi.

"ÜMİT ÖZDAĞ'IN ELİNDEKİ BİLGİLERİ BEKLETEREK SİYASİ SONUÇ BEKLEMESİ FETÖ'CÜLÜKTÜR"

Özdağ'ın disiplinli davranmadığını ve disipline sevk edilmesi durumunda nasıl bir sonuç çıkacağını bilmediğini belirten Ağıralioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ümit Özdağ disiplinsiz bir davranış ortaya koymuştur. İddia sahibinin iddiasını ispatlaması gerekir. Ümit Özdağ'ın, elindeki bilgileri bekleterek bundan siyasi sonuç beklemesi FETÖ'cülüktür. Özdağ, FETÖ'cülerle aynı stratejiyi izliyor. Nasıl ki 17-25 Aralık olayında bir siyasi sonuç elde edilmek istendiyse aynı şekilde Özdağ da siyasi sonuç doğurmaya çalışıyor. Yol ve yolculuk arkadaşlığının bir hukuka ihtiyacı var. Bu hukuka helal getirecek açıklamalardan erken haberdar olmamız iyi oldu."

"FETÖ'YLE MÜCADELE ETMEK İSTİYORSA ÖNCE FETÖ'CÜLER GİBİ DAVRANMAKTAN VAZGEÇSİN"

Partilerinde herhangi bir FETÖ'cünün olması durumunda ilk itiraz ve kavga edecek kişinin kendisi olduğunun altını çizen Ağıralioğlu, şunları kaydetti:

"Genel Başkanımız, Burhan Kavuncu'ya ilişkin devletin ilgili birimlerinden bilgi aldı. Burhan Kavuncu kesinlikle FETÖ'cü değildir. Partimizde herhangi biri FETÖ'cü olsa ilk önce ben karşı duracağım. Parti içerisinde her türlü itirazı ve kavgayı veririm. Özdağ, FETÖ'cülerin enstrümanlarını kullanıyor. 'FETÖ hassasiyeti taşıyorum' diye onlarla ayn şeyi yapmak Ümit Özdağ'ın en büyük problemidir. Bir mücadele düşmana benzediğiniz zaman kaybedilir, yenildiğinde değil. Ümit Özdağ, FETÖ'cülerle mücadele etmek istiyorsa önce FETÖ'cüler gibi davranmaktan vazgeçsin."