Gündem
Giriş Tarihi : 01-05-2020 22:52   Güncelleme : 05-05-2020 00:05

İstanbul'daki 2 alışveriş merkezi 1 Haziran'da açılacak

Akiş GYO, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle kapatılan Akasya ve Akbatı AVM'lerinin 1 Haziran'da açılacağını duyurdu.

İstanbul'daki 2 alışveriş merkezi 1 Haziran'da açılacak

Akiş GYO, portföyündeki Akasya ve Akbatı alışveriş merkezlerinin 1 Haziran'da açılacağını duyurdu.

Firmadan Kamu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, "Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında19 Mart 2020 tarihinde kapatmış olduğumuz Akbatı ve Akasya alışveriş merkezlerimiz ile ilgili olarak, Akasya ve Akbatı Alışveriş Merkezleri'nde faaliyetlerimize yeniden devam edebilmek için, kiracılarımızdan da aldığımız görüşler neticesinde açılış tarihimizin 1 Haziran 2020 olarak belirlenmesine karar verilmiştir. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nca pandeminin seyri üzerine açılış tarihini etkileyebilecek olumsuz bir görüş gelmesi durumunda bu tarih ötelenebilecektir" ifadelerine yer verildi.

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

Akiş GYO sözkonusu AVM'lerde virüse karşı alınan tedbirleri ise şu şekilde sıraladı:

  • Alışveriş merkezlerinin hijyen koşullarının en üst seviyeye çıkarılması ve risklerin minimize edilebilmesi için, AVM içindeki tüm yürüyen merdivenlerin el bantlarını UV ışıkları ile sterilize eden cihaz tedarik edilmesi, AVM havalandırma santrallerine takılmak üzere temiz havanın tüm virus ve bakterilerden arındırılmasını sağlayacak cihazların kurulması, AVM girişleri için termal kamera yerleştirilmesi ve anlık olarak AVM içerisindeki kişi sayısının sınırlandırılması gibi çeşitli önlemler alınmıştır.

  • Ayrıca tüm mağazaların en güvenli koşullardaki aynı standardı sağlayabilmesi için mağaza içi düzenlemeleri içeren bir rehberin mağazalarla paylaşılamasına karar verilmiştir."

KİRALARDA YÜZDE 50 İNDİRİM

Firma bunun yanında AVM'lerin kapalı olduğu süre boyunca kira almamaya, haziran ayında ise yüzde 50'ye varan kira desteği vermeye karar verdiğini duyurdu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
webmaster forum