Gündem
Giriş Tarihi : 08-05-2021 22:42   Güncelleme : 13-05-2021 23:28

İstanbul'da IŞİD operasyonu: 7 kişi ve bombacısı yakalandı

MİT ve İstanbul Emniyeti tarafından 10 ilçede 15 farklı adrese düzenlenen eşzamanlı operasyonda, IŞİD'in 'Mudafa' adı verilen hücre evlerinde 8 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul'da IŞİD operasyonu: 7 kişi ve bombacısı yakalandı

MİT ve İstanbul Emniyet İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin tespitlerinin ardından düzenlenen operasyonda, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, IŞİD'le bağlantısı bulunan 8 kişinin İstanbul'da olduğu bilgisi üzerine harekete geçti.

Yatak bazasının altından yüklü miktarda döviz çıktı

Sabah gazetesinden Emir Somer'in haberine göre, 10 ilçede 15 farklı adrese eşzamanlı ve özel harekât destekli baskın yapıldı, 8 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Operasyon düzenlenen adreslerden birinde, yatak bazasının altında bir poşete saklanmış halde IŞİD adına toplanmış yüklü miktarda döviz bulundu.

'Bomba timi komutanı' olarak adlandırılıyor

IŞİD'in 'bomba timi komutanı' olduğu belirtilen Mohammed H.A.l.D. ve yardımcıları da operasyonda yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelinin Fırat Kalkanı Bölgesi'nde IŞİD adına faaliyetler yürüttüğü, terör saldırıları için bomba düzeneklerinin hazırlanması, yerleştirilmesi ve patlatılmasını koordine ettiği öne sürüldü.

Şüphelinin IŞİD üyelerine bomba ve patlayıcı maddelerle ilgili eğitim verdiği de iddia edildi.