Gündem
Giriş Tarihi : 28-03-2021 23:29   Güncelleme : 02-04-2021 00:30

İstanbul ve Giresun'da dehşet: Denizden kadın cesetleri çıkarıldı

İstanbul Yenikapı'da 55 yaşlarındaki bir kadının cesedi bulunurken, Giresun Bulancak'ta da sahilde yüzü tanınmaz halde olan bir başka kadının cesedine ulaşıldı.

İstanbul ve Giresun'da dehşet: Denizden kadın cesetleri çıkarıldı

İstanbul Yenikapı'da saat 09.00 sıralarında denizde hareketsiz şekilde duran bir kişiyi gören güvenlik görevlileri polise haber verdi. Polis, kıyıya yakın yerde hareketsiz duran kişiyi karaya çıkardı.

Üzerinden kimlik çıkmadı

Sağlık ekipleri, yaptıkları incelemede denizden çıkarılan kişinin hayatını kaybettiğini belirlerken, üzerinden kimlik çıkmayan cesedin 55 yaşlarında bir kadına ait olduğu tespit edildi.

Ceset, otopsi yapılmak üzere Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Giresun'daki kadının yüzü tanınmaz halde

Giresun Bulancak'ta ise, Sanayi Mahallesi sahil kesiminde, menfez içerisinde ceset olduğunu fark edenler durumu polise haber verdi.

Bölgede yapılan incelemenin ardından yüzü tanınmaz haldeki kadın cesedi bulunduğu yerden çıkartılarak Bulancak Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Cesedin kime ait olduğunun belirlenmesi için DNA testi yapılacak.

15 gündür aranan genç kadın mı?

Bulancak ilçesinde yaklaşık 15 gün önce evinden ayrılan ve kendisinden bir daha haber alınamayan 27 yaşındaki Zehra Açıkgöz'ün son olarak görüldüğü belirtilen Sarayburnu Camii karşısındaki sahilde cuma günü arama çalışmaları gerçekleştirilmiş, ancak sonuç alınamamıştı.