Siyaset
Giriş Tarihi : 09-12-2020 02:27   Güncelleme : 14-12-2020 02:08

İnce'den yeni parti ve cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması

Youtube'da gazeteci Fatih Portakal'ın kanalına konuk olan Muharrem İnce, parti kuracağını ve cumhurbaşkanlığına tekrar aday olmak istediğini açıkladı.

İnce'den yeni parti ve cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması

'Memleket Hareketi' adı altında Türkiye'yi dolaşan ve yeni parti kurma hazırlığında olduğunu duyuran Muharrem İnce, Youtube'da gazeteci Fatih Portakal'ın konuğu oldu.

İnce'nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"CHP'DE DEMOKRASİ KALMAMIŞTIR ARTIK"

Parti kuracağız. CHP'de demokrasi kalmamıştır artık. Partiyi ele geçirdiniz, koltuklarınıza oturdunuz, tüzüğü değiştirdiniz, partide demokrasi yoksa Türkiye'ye demokrasi getirme şansınız yoktur. Onun için bunlara meydan okuyacağım. Asla susmayacağım.

"TEK BAŞIMIZA 50+1 ALACAĞIZ"

Avrupa'daki pek çok partinin tüzüğünü inceliyor arkadaşlarımız. Üyelerin katılımını öngören, aidat ödeyen, iletişim kurulabilen, ekonomik farklı bir şey yapacağız. Hemen hemen isim belli. Memleket Hareketi'ne yakışır bir isim olacak. Tek başımıza 50+1 alacağız. CHP'den görüştüğüm isimler var, gelecekler, inanıyorum.

"ASLA CUMHUR İTTİFAKI'NDA OLMAYACAĞIZ"

Cumhur İttifakı'nda olmayacağım kesin. Biz yola çıkarken 50+1'i alacağız diye çıkıyoruz, ittifakla yola çıkılmaz. Seçim dönemi yaklaşınca duruma bakacağız ama asla Cumhur İttifakı'nda olmayacağız. CHP ile neden ittifak yapmayalım? Memleketin geleceği için yaparız, neden yapmayalım?

"EKREM BEY'İ BAŞARILI BULUYORUM, MANSUR BEY DE GAYET BAŞARILI"

Sayın İmamoğlu başarılı bir belediye başkanı olursa önü açık. İktidar engellemeye çalışacak. Ne kadar çalışırlarsa çalışsınlar İstanbul'un kaynakları yeterlidir diye düşünüyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha iyi yerlerde olacaktır diye hissediyorum. Ekrem Bey arkadaşım, başarılı buluyorum. Mansur Bey de işini yapıyor, gayet başarılı. Belediye başkanları iktidarın tüm zorlamalarına rağmen iyi işler yapıyorlar.

"SEÇİMLER 2023'E KALMAYACAK"

Seçimlerin 2023'e kalmayacağını kesin görüyorum ama ne zaman olur bilmiyorum. Daha erken olacak.

"CHP BAZI HATALARI YAPMASAYDI BUGÜN CUMHURBAŞKANIYDIM"

Ben, 'Bu böyle yarım kalmayacak' demiştim. İstiyorum. Kenarından döndük zaten. Eğer 1 ay daha erken olsaydı, 51 değil 81 gün önce aday olsaydım, CHP bazı hataları yapmasaydı, bugün Cumhurbaşkanıydım. Tekrar aday olmayı ben istiyorum tabii ki.