Gündem
Giriş Tarihi : 31-01-2021 02:05   Güncelleme : 05-02-2021 05:15

İmamoğlu'ndan yoksul ailelerin bebekleri için kampanya

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yoksul ailelerin yenidoğan bebekleri için kampanya başlattıklarını açıkladı.

İmamoğlu'ndan yoksul ailelerin bebekleri için kampanya

Üç-dört aylık bez, mama, giysi ve beşik desteği

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yoksul ailelerin yenidoğan bebekleri için başlatılan kampanya kapsamında, hayırseverlerin de desteğiyle birlikte ihtiyaç sahibi ailelere 3-4 aylık bez, mama, giysi ve beşik desteği sunulacağını belirtti.

Dar gelirli aileler ile dayanışma

Halk TV'de katıldığı bir programda konuşan İmamoğlu, artan kent yoksulluğuna dikkat çekerek dar gelirli aileler için yeni bir dayanışma başlatacaklarını açıkladı.

Ailelere, yenidoğan bebekleri için 3-4 aylık yardımlar yapılacağını belirten İmamoğlu, ihtiyaç paketinde bez, mama, giysi, beşik gibi gibi temel ürünlerin bulunacağını söyledi.

Koronavirüsten etkilenen yoksullar için bağış toplamıştı

İBB, 'Birlikte Başaracağız' sloganı ile koronavirüs vakasının Türkiye'de ilk kez görüldüğü Mart 2020'de maddi yokluk yaşayan vatandaşlar için bağış kampanyası başlatmıştı.

Salgından etkilenenler için başlatılan destek kampanyasına kısa sürede milyonlarca lira bağış yapılmıştı.

Öte yandan kampanya, İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge nedeniyle durdurulurken, İBB'nin bankalardaki yardım paralarının toplandığı hesaplar da dondurulmuştu. İBB ise konuyu yargıya taşımıştı.